© ExTime
Tuloste on valmis 20:15:15

Kilpailun sarjat: MYL; M35; M45; M55; M65; M18; M16; M14; M12; NYL; N45; N55; N65; N18; N16; N14; N12; HÖL

MYL Miehet 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1. 1Jarkko JärvenpääTampereen Pyrintö18:42
2.188Janne NiemiJanakkalan Jana20:57  +2:15
3.146Jussi NokelainenKaipola21:17  +2:35
4.106Reijo RonnilaHeinolan Isku21:39  +2:57
5. 2Janne JokinenVaajakosken Kuohu21:57  +3:15
6.186Aki NiemiTeivo Stayers22:11  +3:29
7.132Sami TuominenJyväskylä22:32  +3:50
8. 68Aleksi NiemeläJKU22:44  +4:02
9. 3Riku SalonenKuoreveden Kärki24:12  +5:30
10.179Matti KarhumäkiKuoreveden Kärki27:36  +8:54
11.161Esko KeinänenKuoreveden VPK27:51  +9:09
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1.187Juha NyyssönenKylmäkosken Veikot22:09
2. 7Marko TölliS-JKL22:49  +40
3. 4Matti AlonenSuunta Jyväskylä23:12  +1:03
4. 6Tuomo SalorantaHippoksen Maratonkerho25:07  +2:58
5.184Petri MarkkulaJuupajoki25:20  +3:11
6.137Olli LahtomäkiJRV26:33  +4:24
7.175Harri Mikkonen 27:02  +4:53
8. 5Jari Kellokoski 27:35  +5:26
9. 65Timo Väistö 28:40  +6:31
10.104Raimo LahtinenJämsän Kisailijat28:41  +6:32
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1.165Matti LehtonenVaajakosken Kuohu23:00
2. 8Jukka EskelinenVaajakosken Kuohu24:23  +1:23
3. 9Kimmo TukiainenKaipolan Vire24:54  +1:54
4.153Markku Saviojavaajakosken Kuohu25:48  +2:48
5. 67Mertsi RekolaJämsä26:04  +3:04
6.145Pekka Kanerva 27:36  +4:36
7.164Tero SillanpääVaajakosken Kuohu28:17  +5:17
8. 56Pasi MarjanenKaipolan Vire29:33  +6:33
9.109Esa-Jussi SalminenMultia29:35  +6:35
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1.195Jari LeppimäkiKunto-Pirkat23:34
2.196Rolle StrömsholmKunto-Pirkat24:43  +1:09
3.130Juha SairanenVaajakosken Kuohu24:47  +1:13
4.162Tuomo AhonenKeuruu25:03  +1:29
5. 59Markku HaaranenJyväskylä25:26  +1:52
6.158Timo TaipaleVaajakosken Kuohu27:10  +3:36
7. 78Seppo ViikkiKeurusselän Maratoonarit28:34  +5:00
8. 86Matti AhonenTikkakosken Tikka30:47  +7:13
9. 82Tuomo KauhaniemiVilppulan Veikot33:29  +9:55
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1. 57Antero LintulahtiOrivesi29:55
2. 52Pekka SalmiaMänttä31:21  +1:26
3. 60Pekka OttelinJRV33:11  +3:16
4.160Markku ViinikkaKeurusselän maratoonarit33:40  +3:45
5. 72Erkki RantanenKuohu39:41  +9:46
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1.139Reetu InkiläKeuruun Kisailijat25:47
2. 12Joonas LeppäKuoreveden Kärki27:33  +1:46
3. 13Sampsa OksanenKöllin kisailijat29:46  +3:59
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1.133Iiro SuppulaKuoreveden Kärki26:30
2. 76Fereidehon MohammadSiivet31:50  +5:20
3. 15Eemil SalonenKuoreveden Kärki33:23  +6:53
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1. 17Juho VirkajärviKaipolan Vire30:37
2.171Mikko PeltolaLängelmäen Uirhrilijat31:40  +1:03
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1. 19Aapo VirkajärviKaipolan Vire25:46
2.149Elias RuokostenpohjaJämsänkosken Ilves31:30  +5:44
3.191Arttu LahtiNastolan Naseva38:02  +12:16
4.172Tuomas PeltolaLängelmäen Urheilijat39:13  +13:27
5. 18Joakim Tuomolakestävyysjuoksunuoret Suomi39:43  +13:57
6.192Akseli LahtiPelicans E P-H United40:52  +15:06
Sarjaluettelo

NYL Naiset 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1. 66Merja RantanenPaljakka23:32
2.131Tiina FöhrJKU24:04  +32
3.110Terhi PollariSki-Team Mäenpää25:51  +2:19
4.156Satu HeikkiläValkeakosken Haka27:10  +3:38
5.155Niina AkgunVaajakosken Kuohu27:15  +3:43
6. 81Sonja MörskyKeuruun Kisailijat27:48  +4:16
7. 22Johanna HeinänenKuoreveden Kärki28:15  +4:43
8. 24Tiina VirkajärviKaipolan Vire29:02  +5:30
9.176Inka Tiippana 30:59  +7:27
10.148Jenni Hamkens 33:27  +9:55
11.136Sini Karmala 34:01  +10:29
12.125Tea MurtoniemiMäntän pintakäsittely Oy35:12  +11:40
13.124Terhi RajalaKolho39:25  +15:53
14.169Outi HuhtalaEräpirkat41:02  +17:30
15. 73Krista MartikainenEräpirkat50:58  +27:26
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1. 85Mari HyyppäJKU24:20
2.144Mari Kanerva 28:05  +3:45
3. 25Mari Kuparinen 30:36  +6:16
4. 61Mervi MäihäniemiOP Pohjois-Häme32:34  +8:14
5.112Arja HirveläJämsänkosken Ilves35:43  +11:23
Sarjaluettelo

N55 Naiset 55 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1.129Silja SalmijärviJyväskylän Kenttäurheilijat28:31
2.138Sirpa RopponenHippoksen Maratonkerho29:11  +40
3.121Arja Tyynysniemi 35:33  +7:02
4.163Anna-Maija JokiautioKeurusselän Maratoonarit35:44  +7:13
5. 84Vuokko LuomaÄhtäri37:42  +9:11
6.120Tarja RossiOP Pohjois-Häme39:29  +10:58
Sarjaluettelo

N65 Naiset 65 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1. 26Pirjo HänninenJyväskylä34:56
2.123Sirkka LaaksoHämeenlinnan Tarmo35:36  +40
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1. 27Riina HakalaKuoreveden Kärki26:47
2.108Satu KauppinenSuolahden Urho29:57  +3:10
3.198Nelli Uusitalo 36:22  +9:35
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1. 55Venla MarjanenKaipolan Vire26:31
2.168Peppi SalonenKaipolan Vire35:48  +9:17
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1. 29Inka RemesJämsänkosken Ilves32:23
2. 77Anni HassanSiivet34:53  +2:30
3. 28Hanna KoivistoKaipolan Vire35:04  +2:41
4.197Ella Uusitalo 42:52  +10:29
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1. 32Heta VirkajärviKaipolan Vire27:32
2. 31Birgit Tuomolakestävyysjuoksunuoret Suomi28:53  +1:21
3.126Melia Palsinajärvi 29:13  +1:41
4.111Katariina HirveläJämsänkosken Ilves34:08  +6:36
5.141Lotta SalonenKaipolan Vire35:15  +7:43
6.181Hilda HuttunenMäntän Urheilijat35:55  +8:23
7. 58Elonora LevaniemiKaipolan Vire38:32  +11:00
8.101Emma RatiaKaipolan Vire38:36  +11:04
9. 74Ronja MartikainenEräpirkat50:41  +23:09
10.177Jutta Laaksi 55:08  +27:36
Sarjaluettelo

HÖL Hölkkä- ja kävelysarja 6.31 km J

Sijoitus Numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
1.114Reko HimanenTeatteri Tenho26:31
2.151Kalle UronenKaipola26:39  +8
3. 35Mika HyppönenHippoksen Maratonkerho27:41  +1:10
4. 45Johanna NiittymäkiNoutotila Niittymäki27:45  +1:14
5. 51Janne Virkkit27:46  +1:15
6.152Tapio NieminenJämsän Retki-Veikot27:48  +1:17
7. 63Mia TainiJRV27:55  +1:24
8. 38Anne KiljunenHippoksen Maratonkerho28:00  +1:29
9.180Jussi KettunenPatria28:02  +1:31
10.107Pasi KallioAlhon Aki28:31  +2:00
11. 40Jani LeppäKuoreveden Kärki28:36  +2:05
12. 70Antti SalmioJämsä29:15  +2:44
13. 71Kai Palander 29:28  +2:57
14.154Laura HaapeaKuopio29:42  +3:11
15.190Markku LehteläHippoksen Maraton30:29  +3:58
16.128Tanja Lauri 30:52  +4:21
17.103Olli RatiaCC Ilves31:06  +4:35
18.150Nora RuokostenpohjaJämsänkosken Ilves31:31  +5:00
19.135Ilkka SuppulaKuoreveden Kärki31:54  +5:23
20. 64Janne KeskinenKangasalan Kisa32:00  +5:29
21.159Aki TuomolaVilpp. Eteläiset kylät32:09  +5:38
22.189Ilari LamminsivuKuoreveden Kärki32:42  +6:11
23. 47Jussi ReiniKuoreveden kärki33:25  +6:54
24.174Erkki Mikkonen 33:30  +6:59
25.127Keijo JylhäJRV33:55  +7:24
26.102Katja RatiaKaipolan Vire34:48  +8:17
27. 79Inka KoivunenMänttä35:11  +8:40
28.134Reetta TikanderKuoreveden Kärki35:24  +8:53
28.185Tapio LindstedtOrpo35:24  +8:53
30.157Esa HaapeaHämeenlinna35:25  +8:54
31.122Aulis LaaksoST Laurentius35:34  +9:03
32.113Antti HirveläJämsänkosken Ilves35:53  +9:22
33.182Reetta HuttunenMäntän Urheilijat35:56  +9:25
34. 36Helena Jokinen 36:13  +9:42
35.105Marko TarvainenJämsänkoski36:47  +10:16
36.147Raimo KekäläinenMultia36:54  +10:23
37. 42Hanna-Mari Nieminen 37:15  +10:44
38. 33Elina AhlstedtVilppula37:16  +10:45
39. 62Hannes LaasonenPekkalan Pamaus37:18  +10:47
39.173Sari Röman 37:18  +10:47
41.194Veli-Matti KoskelaKuoreveden Kärki38:01  +11:30
42.119Senja Komonen 38:05  +11:34
43. 43Antti NiittymäkiNoutotila Niittymäki38:15  +11:44
44. 37Martti JylhäHallin pitkävöiset38:34  +12:03
45.140Kati KivinenKPK naiset38:38  +12:07
46. 80Minna AnttilaHalli38:47  +12:16
47.170Teemu PeltolaLängelmäen Urheilijat39:16  +12:45
48.193Johanna LahtiLahti41:08  +14:37
49.118Tanja Ylläsjärvi 41:26  +14:55
50. 53Tiina OjalaJämsä42:12  +15:41
51.142Minttu SalonenKaipolan Vire42:28  +15:57
52.143Maria SalonenKaipolan Vire42:29  +15:58
53. 75Merja KääriäinenVilppulan Vautivaimot42:42  +16:11
54.115Anniina Ahola 42:56  +16:25
55.117Jutta Tervo 42:57  +16:26
56. 41Hannele MäkinenKuoreveden Pallo -5643:35  +17:04
57. 48Eija Sillfors-NeuvonenKuoPa43:39  +17:08
58.116Riia Rajala 43:48  +17:17
59. 69Anne InnanmaaKPK naiset44:00  +17:29
60. 54Minni RaippalinnaJämsä44:02  +17:31
61. 46Jarkko OksanenKöllin kisailijat44:21  +17:50
62. 39Erkki Kyrönlahtivilppulan veikot45:44  +19:13
63. 83Reima LuomaÄhtäri45:51  +19:20
64.183Matti HuikuriKuoreveden Kärki46:00  +19:29
65. 50Marja Tuhkanen 46:37  +20:06
66. 44Arja NiittymäkiNoutotila Niittymäki49:56  +23:25
67.167Riika SeppäläJRV54:21  +27:50
68.166Leo KalinKollinmäen Hervottomat54:23  +27:52
69.178Henna Hakala 55:08  +28:37
Sarjaluettelo