online slots review slotsdad.com

Tulokset 2013

Palsinajärven 37. ympärijuoksu
Tulokset

M 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 294 Mikael Bergdahl IK Falken 19.00
2 293 Antti Anttonen Vaajakosken Terä 19.16
3 204 Anssi Pentsinen Jämsänkosken Ilves / Petoteam 20.25
4 284 Reijo Ronnila Heinolan Isku 21.07
5 268 Konsta Vilkman Padasjoen Yritys 21.14
6 274 Matti Aalto Keuruun Kisailijat 21.15
7 310 Jere Rossi JoPo 21.23
8 277 Matti Kärkkäinen JRV 21.36
9 288 Vesa Taanila No-Ski 21.40
10 262 Olli-Pekka Nuuttila Kuhmoisten Kumu 21.54
11 313 Aki Niemi Teivo Stayers 21.57
12 308 Henrik Enke Joutsan Pommi 22.40
13 261 Jussi Nokelainen Hölkkämäyrät 22.51
14 301 Timo Nurminen Petoteam 23.28
15 325 Johannes Leppänen Kaipolan Vire 23.36
16 241 Antti Toivio Hurskas Kilvoitus 23.38
17 267 Janne Jokinen Muurame 24.00
18 236 Pasi Kiviranta Mäntän Seudun Eräpirkat 30.07
19 242 Lassi Harju 31.25
20 328 Matti Hakkarainen 38.49
N 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 292 Merja Rantanen JRV 22.26
2 287 Marjo Niittynen Forssan Salama 22.55
3 216 Anne Mäkinen Tarvasjoen Urheilijat 25.08
4 275 Sonja Mörsky KeuKi 25.27
5 296 Satu Kekkonen Vihdin Viesti 25.37
6 219 Sari Hautala Lahden Ahkera 26.35
7 305 Mira Teuho Team Rahola 26.48
8 202 Katja Sorri Jyväskylä 26.59
9 295 Nina Mäki JRV 27.01
10 215 Johanna Heinänen Kuoreveden Kärki 27.11
11 239 Siiri Perälä Jämsänkosken Ilves 29.49
12 253 Reetta Huttunen Mäntän Urheilijat 29.56
13 218 Päivi Leppämäki Kurun Ryhti 31.48
14 263 Niina Latonen Kuoreveden Kärki 33.22
15 264 Meri Mäkelä 33.58
16 320 Nina Rantala 38.29
17 217 Tiina Hartikainen Elävät Kivet seurakunta 39.01
M35 6,31km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 315 Kalle Kulmala Keuruun Kisailijat 20.40
2 265 Markku Savioja Vaajakosken Kuohu 23.40
3 278 Joonas Nurminen JRV 23.42
4 280 Keijo Vehkakoski Jämsänkosken Ilves 23.57
5 201 Pietari Sorri Jyväskylä 24.16
6 207 Jari Kellokoski Jyväskylä 29.02
7 323 Markku Kokonen 29.57
8 314 Harri Mikkonen 33.30
M45 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 259 Matti Lehtonen Vaajakosken Kuohu 22.13
2 307 Aki Ojala Jalasjärven Jalas 23.04
3 208 Mika Niemelä Teivo Stayers 23.35
4 211 Kimmo Tukiainen Kaipolan Vire 23.35
5 232 Seppo Laaksonen VE-HU 23.36
6 298 Juha Sairanen Vaajakosken Kuohu 23.58
7 319 Tero Sillanpää Vaajakosken Kuohu 24.26
8 282 Jouni Kanerva SAPU 25.02
9 269 Tuomo Ahonen Keurusselän Maratoonarit 25.15
10 276 Risto Solmula Keurusselän Maratoonarit 25.37
11 209 Jarmo Mäntynen Jämsä 27.02
12 316 Harri Manneri Kuoreveden Kärki 28.31
13 323 Markku Kokonen 29.57
14 306 Tero Teuho Team Rahola 30.15
15 246 Marko Kemppainen 30.18
16 302 Tenho Tulppo AMC Rovaniemi 30.59
17 210 Simo Syrjälä Längelmäki 31.37
N45 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 297 Silja Salmijärvi JKU 25.24
2 286 Outi Valkonen Konneveden Urheilijat 27.38
3 326 Tiina Kauppila 29.26
4 309 Pirjo Soilu Joutsan Pommi 30.09
5 273 Riitta Saarinen Mänttä 30.50
7 303 Eeva Tulppo AMC Rovaniemi 32.06
8 247 Anne Heino 34.49
9 248 Sirkka Laakso Hämeenlinnan Tarmo 36.05
M55 6,31km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 279 Leo Ukkonen Tampereen Pyrintö 24.30
2 281 Reijo Matikainen SAPU 24.49
3 203 Arto Ahonen Mäntän Urheilijat 25.01
4 318 Tapio Nieminen JRV 25.22
5 214 Jorma Niemi Vantaa 25.41
6 329 Asko Pietilä Ahola Team 26.38
7 251 Seppo Viikki Keurusselän Maratoonarit 26.55
8 252 Eino Ylä-Hallinen Virtain Urheilijat 27.01
9 285 Kari Valkonen Konneveden Urheilijat 29.11
10 258 Keijo Heinänen Jämsänkoski 29.37
11 271 Markku Viinikka Keurusselän Maratoonarit 29.51
12 266 Esa Ojala Stamina TC 29.55
13 213 Tuomo Kauhaniemi Vilppulan Veikot 30.04
14 317 Kenny Stålhammar Formica IKI 30.15
15 212 Pekka Niemi Tampere 34.19
16 299 Mikko Luukkonen Jämsänkosken Ilves 36.11
N55 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 324 Tuija Lehtonen Liedon Luja 31.05
2 235 Inkeri Janhunen Kunto-Pirkat 31.29
3 270 Anna-Maija Jokiautio Keurusselän Maratoonarit 33.53
4 248 Sirkka Laakso Hämeenlinnan Tarmo 36.05
T12 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 234 Hilla Pitkänen JRV 33.16
2 304 Siiri Yijälä Kaipolan Vire 33.26
3 254 Iiris Helander JKU 35.09
4 250 Emilia Marjakoski Kuoreveden Kärki 37.38
5 289 Melia Palsinajärvi Kaipolan Vire 40.35
6 245 Veera Olkkonen Kangasalan Urheilijat 40.54
7 238 Heta Virkajärvi Kaipolan Vire 40.58
P12 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 223 Walte Hautala Lahden Ahkera 24.40
2 255 Eemil Helander JKU 24.54
3 224 Wäinö Hautala Lahden Ahkera 28.19
4 222 Eemeli Peura Jämsänkosken Ilves 28.54
5 221 Oskari Peura Jämsänkosken Ilves 31.37
6 244 Vili Olkkonen Kangasalan Urheilijat -68 32.09
7 311 Pekka Peltola Längelmäen Urheilijat 35.44
8 256 Iiro Inkinen 37.58
9 237 Juho Virkajärvi Kaipolan Vire 38.01
T14 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 228 Riina Hakala Kuoreveden Kärki 28.44
2 290 Jasmin Arvola Oriveden Ponnistus 32.10
3 321 Silja Järvensivu Oriveden Ponnistus 37.14
4 364 Aino Kuusniemi JRV 43.23
5 233 Sarah Brynhildsen Norja/Norge 43.35
P14 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 283 Miika Lehtinen Jämsänkosken Ilves 22.27
2 226 Wilho Hautala Lahden Ahkera 22.45
3 312 Teemu Peltola Längelmäen Urheilijat 25.50
4 300 Markus Malmberg Jämsänkosken Ilves 30.42
5 249 Oskari Marjakoski Kuoreveden Kärki 33.32
6 225 Joonas Leppä Kuoreveden Kärki 36.47
7 257 Markus Inkinen 38.08
T16 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 230 Janna Hautala Lahden Ahkera 27.51
2 243 Riitta Myllykangas Rovaniemi 28.37
3 229 Milla Tukiainen Kaipolan Vire 32.59
4 272 Essi Holkonen Kuoreveden Pirkat 34.25
5 240 Martta Perälä Jämsänkosken Ilves 37.56
P16 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 227 Oskari Raussi Kuoreveden Kärki 23.56
2 231 Juho Ylinen Mäntän Seudun Eräpirkat 26.08
P18 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 327 Esa Ehrler 24.53
2 322 Oula Järvensivu Oriveden Ponnistus 26.31
3 205 Leevi Tukiainen Kaipolan Vire 26.38
4 206 Lassi Tukiainen Kaipolan Vire 27.23
T18 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 220 Pauliina Roivanen Ruoveden Pirkat 28.49
2 260 Anna Laurio Keuruun Kisailijat 29.24
3 291 Veera Peltonen Tammikankaan Pallo 39.26
Hölkkä- ja kävelysarja 6,31 km
Sija Nro Nimi Seura Aika
1 427 Antti Mäkinen Vilppulan Veikot 23.17
2 442 Jaakko Sorri Riihon ukk 23.29
3 411 Kimmo Kuusi Kuoreveden VPK 24.36
4 446 Kai Kuusenmäki Patricomp 24.59
5 371 Olli Ahlroth 25.12
6 395 Markus Helander 25.22
7 461 Mertsi Rekola Kaipolan Vire 25.25
8 373 Topi Ahlroth 25.32
9 402 Juha Hokka Kuhmalahden Kisa 25.49
10 356 Kauko Saraniemi Jämsä 25.57
11 400 Kalle Uronen Kaipola 25.58
12 453 Ari Rantala Jyväskylä 26.16
13 425 Kalle Peltonen Runttimäen Nouseva Voima 28.03
14 452 Juha Peltomäki Palokka 28.03
15 436 Mikko Yli-Jaukkari Forssan Puistojuoksijat 28.38
16 403 Aki-Pauli Ruokola 28.43
17 424 Matti Rinkinen Holstin Pallopojat 28.43
18 407 Kai Palander 29.04
19 362 Erkki Kainulainen Kaipolan Vire 29.16
20 372 Mikka Huikuri Kuoreveden Kärki 29.38
21 433 Tapio Valkeejärvi Vilppula 29.52
22 394 Antti Salmio 30.14
23 365 Kari Kuusniemi JRV 30.17
24 405 Ilkka Suppula Patria 30.20
25 392 Timo Hakala Himos Ski 30.29
26 404 Matti Ukkonen Virtain Urheilijat 30.37
27 459 Niina Järvensivu Pirttikankaan Pamaus 30.45
28 358 Jari Lehtoväre Riihimäki 30.48
29 378 Annika Ruuska Jämsänkosken Ilves 31.00
30 414 Juha Ahokas Kaipolan Vire 31.06
31 432 Atte Saari 31.07
32 423 Tapio Jyväsjärvi 31.35
33 428 Aki Tuomola Vilppulan eteläiset kylät 31.38
34 430 Tanja Lauri Kaipolan Vire 31.40
35 352 Heikki Pälvimaa Ruovesi 31.49
36 421 Kimmo Arvola Orivesi 32.10
37 465 Väino Isokangas Kurikka 32.14
38 413 Esko Keinänen Kuoreveden VPK 32.50
39 458 Eveliina Pohja Oriveden Ponnistus 32.56
40 406 Jaana Ojala Stamina TC 33.09
41 417 Elina Alvoittu ViPa 33.18
42 434 Merja Nurminen 33.19
43 431 Jarkko Siukola 33.20
44 383 Aulis Laakso ST.Laurentius 33.21
45 435 Kirsi Yijälä Kaipolan Vire 33.25
46 426 Leevi Aleksi Mäkinen Runttimäen Nouseva Voima 33.35
47 353 Jussi Reini Kuoreveden Kärki 33.44
48 437 Keijo Kokko Hallin Pitkävöiset 33.45
49 438 Matti Henttonen Hallin Pitkävöiset 33.50
50 370 Tessa Vakaslahti Muura 33.54
51 466 Jarkko Ahokas Jämsä 34.02
52 422 Ville Peltonen Tammikankaan Pallo 34.34
53 418 Leo Kalin Kollinmäen Hervottomat 34.36
54 451 Reima Taipale HALVU 34.51
55 387 Jari Hirvonen 34.56
56 363 Markku Ylinen Leinospohjan Löysä 35.02
57 367 Keijo Jylhä JRV 35.02
58 396 Päivi Helander 35.12
59 401 Marko Kuronen 35.14
60 419 Heikki Stenberg 35.18
61 441 Sanni Ylönen Kangasniemi 35.20
62 463 Aleksi Enroos 35.24
63 464 Miikka Mättö 35.24
64 457 Kristiina Pohja 35.25
65 454 Vuokko Luoma Ähtäri 35.37
66 398 Raimo Kekäläinen Multia 35.41
67 397 Erkki Rantanen Petäjäveden Petäjäiset 35.47
68 440 Ahti Pennanen Hallin Pitkävöiset 35.57
69 416 Petra Leivo 36.21
70 468 Leena Parantainen Jämsä 36.29
71 389 Niko Polvinen 36.36
72 361 Tarja Lampinen Kaipolan Vire 36.45
73 429 Mikko Kivilahti Vilppulan eteläiset kylät 36.49
74 448 Jani Rantanen 36.56
75 449 Jari Rantanen 36.57
76 393 Tuija Hakala Himos Ski 37.08
77 460 Niilo Järvensivu Pirttikankaan Pamaus 37.15
78 351 Jukka Tuusinen Kolho 37.33
79 412 Matti Huikuri Kuoreveden Kärki 37.33
80 382 Erkki Kyrönlahti Vilppulan Veikot 37.34
81 391 Tuula Marjakoski Kuoreveden Kärki 37.39
82 455 Mai-Stiina Lampinen 37.40
83 439 Martti Jylhä Hallin Pitkävöiset 37.45
84 377 Rainer Räsänen Kaipolan Vire 38.03
85 408 Reetta Tikander Kuoreveden Kärki 38.12
86 399 Sari Röman 38.13
87 368 Sami Remes Koskenpää 38.26
88 443 Tea Suvinen Formica IKI 38.26
89 415 Tiia Ahokas Kaipolan Vire 38.28
90 354 Antti Niittymäki Vilppulan Veikot 38.57
91 379 Elvi Warwick Kaipolan Vire 39.17
92 380 Minna Warwick Kaipolan Vire 39.18
93 444 Siru Kauppinen Formica IKI 40.09
94 447 Reima Luoma Ähtäri 40.17
95 420 Erja Stenberg 40.21
96 381 Tomi-Pekka Olkkonen SK-Kangasala 40.53
97 376 Tiina Virkajärvi Kaipolan Vire 40.59
98 462 Susanna Mäkinen Jämsänkosken Ilves 42.27
99 385 Sara Joensalmi Supi-Volley 42.38
100 384 Mika Joensalmi Supi-Volley 42.39
101 369 Päivi Pitkänen JRV 43.37
102 450 A-M Taipale HALVU 44.14
103 456 Leena Haapamäki 44.58
104 359 Raisa Haverinen Kaipola 45.27
105 360 Maikki Himanen Kaipola 45.28
106 467 Jouni Kock 45.57
107 375 Irma-Liisa Rasinmäki 46.42
108 386 Nina Korpela 48.09
109 388 Viivi Korpela 48.10
110 390 Riikka Mäkinen JRV 48.28
111 366 Lotta Kuusniemi JRV 50.05
112 410 Sanni Rantanen Vilppulan Tähti 50.47
113 409 Janne Rantanen Vilppulan Tähti 50.48
114 355 Ilari Lamminsivu Mänttä 51.09
115 374 Janina Norojärvi 52.30
116 445 Topi Pennanen Hallin Pitkävöiset 53.09

td33.22/tdtdtd
td
tdtd/tr/td/td/tr
/td
td

Tapahtumakalenteri
  • Ei tulevia tapahtumia.
Kuvagalleria
Kertejärvi Leiriniemi Myllyhoilo Rotkovuori eli Ruuhivuori
Lapsuuden kotikylälle

- Pertti Takanen

"Nuo kaksi kylää joki yhdistää, näet siellä yhä monta ystävää, tytöt Palsinan ja pojat Kertteenkin, ovat yhteen menneet usein ennenkin.