online slots review slotsdad.com

Tulokset 2011

XXXV Palsinajärven ympärijuoksu

Tulokset © Kuoreveden Kärki


Sarjaluettelo:

MYL; NYL; M35; M45; M55; N45; N55; M18; M16; M14; M12; N18; N16; N14; N12; HÖLKKÄ;



Miehet 6.31 km

  1. Mikko Tyni               Haminan Ponteva                20.14
  2. Juha Sorvisto            VaajTerä                       20.18        0.04
  3. Anssi Pentsinen          Petoteam                       20.43        0.29
  4. Vesa Taanila             Team Hevoskuuri                21.12        0.58
  5. Matti Aalto              KeuKis                         21.23        1.09
  6. Lauri Virtanen           JKL                            21.50        1.36
  7. Tommi Karra              TeStayers                      22.06        1.52
  8. Sami Tuominen            HalVU                          22.12        1.58
  9. Antti Peltonen           Viva La Grischa                22.18        2.04
 10. Jarkko Maimonen          TeStayers                      22.32        2.18
 11. Mikki Liimatainen        KeuKis                         22.39        2.25
 12. Timo Nurminen            Petoteam                       22.59        2.45
 13. Antti Mäkinen            ViVe                           23.01        2.47
 14. Gioni Maissen            Viva La Grisha                 23.32        3.18
 15. Iiro Rytkönen            KaiVi                          23.41        3.27
 16. Kimmo Heljasvuo          Keuruss marat                  23.58        3.44
 17. Johannes Leppänen        KaiVi                          24.39        4.25
 18. Pekka Valkeamäki         JyPS                           24.56        4.42
 19. Mika Kivilahti           Vilp etel kylät                25.00        4.46
 20. Marko Hassinen           Oriv kaupunki                  25.51        5.37
 21. Tero Seppälä             Jokil mäkiseura                25.55        5.41
 22. Matti Kivilahti          Vilp etel kylät                26.39        6.25
 23. Jarkko Nieminen                                         27.26        7.12
 24. Veli-Matti Peltola       LäU                            28.14        8.00
 25. Aki Koikkalainen                                        30.04        9.50
 26. Jukka Nieminen                                          32.05       11.51
 Keskeyttäneitä   2
  -  25.            Miska Sinisalo           Petoteam
  - 100.            Lasse Kautto             VaajTerä

Sarjaluettelo



Naiset 6.31 km

  1. Katja Mustonen           Koiv Kipinä                    23.51
  2. Pauliina Pohja           OrPo                           24.09        0.18
  3. Sini Alusniemi           HH-2000                        24.20        0.29
  4. Anne Mäkinen             Tarv Urh                       24.22        0.31
  5. Tiina Moisio             KaiVi                          25.23        1.32
  6. Miia Niittynen           Orivesi                        25.24        1.33
  7. Mari Hyyppä              JKL                            25.57        2.06
  8. Sari Hautala             Lahd Ahkera                    26.15        2.24
  9. Irina Nousiainen         Keuruu                         26.51        3.00
 10. Ann-Mari Kohonen         JKU                            27.37        3.45
 11. Maaret Rantanen          Jämsän Retki-Veikot            27.49        3.58
 12. Mira Teuho               Ylöjärvi                       29.39        5.48
 13. Sonja Ilomäki            JKU                            30.33        6.41
 14. Reetta Huttunen          Mänttä                         31.00        7.09
 15. Miia Taimi               KooVee                         31.02        7.11
 16. Annika Ruuska            Jäms Ilves                     31.10        7.19
 17. Anna Ruohomäki                                          32.38        8.47

Sarjaluettelo



Miehet 35 vuotta 6.31 km

  1. Kalle Kulmala            KeuKis                         20.55
  2. Matti Lehtinen           Vaaj Kuohu                     22.30        1.35
  3. Tomi Forsblom            Teivo Stayers                  22.34        1.38
  4. Aki Ojala                Jal Jalas                      22.40        1.45
  5. Miikka Raivio            Virtain Urheilijat             23.30        2.35
  6. Keijo Vehkakoski         Jämsänkosken Ilves             24.01        3.06
  7. Joonas Nurminen          JRV                            24.06        3.11
  8. Tero Mähönen             Hippoksen marat                24.07        3.12
  9. Juha Kauppinen           HH-2000                        24.53        3.57
 10. Vesa Kilpi               Hipp marat                     25.08        4.13
 11. Marko Sippola            LäU                            26.15        5.20

Sarjaluettelo



Miehet 45 vuotta 6.31 km

  1. Juha Koskinen            KeuKis                         21.41
  2. Harri Sippola            Helsinki                       21.51        0.10
  3. Tero Kinnunen            Hippoksen marat                23.15        1.34
  4. Mika Rintala                                            23.28        1.47
  5. Martti Martinmäki        JKU                            23.29        1.48
  6. Juha Sairanen                                           23.36        1.55
  7. Matti Peltola            LänUrh                         23.54        2.13
  8. Rolle Strömsholm         Herwood                        24.22        2.41
  9. Arto Ahonen              Kunto-Pirkat                   24.32        2.51
 10. Kimmo Tukiainen          Kaipolan Vire                  25.20        3.39
 11. Kai Kuusenmäki           Patria                         25.21        3.40
 12. Markku Leppänen          JämsJyry                       25.53        4.11
 13. Tuomo Ahonen             Keuruss marat                  25.57        4.16
 14. Veli-Matti Heino         Jämsä                          25.58        4.17
 15. Matti Ahonen             JKU                            26.22        4.41
 16. Simo Syrjälä             Längelmäki                     26.23        4.41
 17. Jari Hopeasalo           TeStayers                      26.23        4.42
 18. Timo Pelto-Piri          Mänttä-Vilppula                28.26        6.44
 19. Sakari Saukkonen         Hippoksen maratonkerho         28.39        6.58
 20. Ossi Jäntti              Hippoksen marat                28.41        6.59
 21. Pertti Peltonen          Jyväskylä                      29.52        8.11
 22. Tenho Tulppo             RDS                            31.46       10.05
 23. Tero Teuho               Ylöjärvi                       33.26       11.45

Sarjaluettelo



Miehet 55 vuotta 6.31 km

  1. Leo Ukkonen              TP                             24.56
  2. Asko Pietilä             PoKu                           25.05        0.09
  3. Tapio Nieminen           Jämsä                          25.56        0.59
  4. Eino Ylä-Hallinen        VirtU                          26.09        1.13
  5. Veikko Ahonen            KeurKis                        27.02        2.06
  6. Keijo Pitkäniemi         JIlves                         27.14        2.18
  7. Antero Lintulahti        Orivesi                        27.20        2.24
  8. Tuomo Kauhaniemi         Vilppulan Veikot               32.53        7.57
  9. Pekka Niemi              Tre                            33.25        8.28
 10. Erkki Rantanen           PetPet                         33.31        8.35
 11. Veijo Pietiläinen        Kuoreveden Kärki               35.18       10.21
 12. Harri Korhonen           JRV                            35.33       10.37
 13. Pekka Puukkoniemi        VirtU                          35.34       10.38
 14. Eino Enqvist             Koll Herv                      51.58       27.02

Sarjaluettelo



Naiset 45 vuotta 6.31 km

  1. Anitta Nurmisto-Perä     KaiVi                          25.08
  2. Silja Salmijärvi         JKU                            25.32        0.24
  3. Tuula Yrjölä             Häm Tarmo                      27.41        2.32
  4. Eija Nieminen            MäntU                          28.34        3.25
  5. Sirpa Ropponen           Hippoksen Marat kerho          29.30        4.22
  6. Anna-Maija Jokiautio     Keuruss marat                  30.36        5.27
  7. Eeva Tulppo              RDS                            31.18        6.09
  8. Iiris Muhonen            Karstula                       33.58        8.49
  9. Vuokko Luoma             Äht Valpas                     34.26        9.17
 10. Hannele Oranen           Hippoksen maratonkerho         34.36        9.28
 11. Arja Hirvelä             Jäms Ilves                     35.14       10.06

Sarjaluettelo



Naiset 55 vuotta 6.31 km

  1. Inkeri Janhunen          Kunto-Pirkat                   32.09
  2. Sirkka Laakso            HML Tarmo                      33.15        1.05
  3. Ilona Sandman            Sporttiveter                   35.23        3.13
  4. Sinikka Hyvönen          Karst Kiva                     36.05        3.55
  5. Sirkka Liimatainen       HU -82                         40.58        8.48
  6. Hely Hietanen            ÄhtU                           47.02       14.52

Sarjaluettelo


Miehet 18 vuotta 6.31 km

  1. Konsta Vilkman           PadYr                          20.59
  2. Tatu Myllykoski          KaiVi                          23.56        2.56
  3. Anssi Poikonen           KaiVi                          25.25        4.26
  4. Kalle Engblom            Eräp                           31.24       10.25
  5. Reko Himanen             Jämsä                          32.17       11.18

Sarjaluettelo



Miehet 16 vuotta 6.31 km

  1. Lassi Hopeasalo          TeStayers                      24.18
  2. Mikko Soukko             PetPet                         26.20        2.01
  3. Valtteri Vallittu        KaiVi                          27.06        2.47
  4. Leevi Tukiainen          Kaipolan Vire                  27.09        2.50
  5. Lassi Tukiainen          Kaipolan Vire                  27.20        3.01
  6. Esa Ehler                Jämsä                          27.28        3.09
  7. Eero Peltola             LäU                            27.28        3.09

Sarjaluettelo



Miehet 14 vuotta 6.31 km

  1. Oskari Raussi            KeuKis                         26.42
  2. Maxim Kymäläinen         OrPo                           26.44        0.01
  3. Aapo Kerkkonen           JRV                            31.02        4.20
  4. Jaakko Vallittu          KaiVi                          43.09       16.27

Sarjaluettelo



Miehet 12 vuotta 6.31 km

  1. Wilho Hautala            Lahd Ahkera                    25.41
  2. Robert Strömsholm        Herwood                        25.52        0.10
  3. Miika Lehtinen           JIlves                         26.54        1.12
  4. Teemu Peltola            LänUrh                         28.10        2.28
  5. Valte Hautala            Lahd Ahkera                    28.52        3.10
  6. Topias Helminen          Eräp                           34.00        8.18
  7. Oskari Marjakoski        Halli                          36.26       10.44
  8. Pekka Peltola            LänUrh                         36.48       11.06
  9. Tuomas Vallittu          KaiVi                          48.00       22.18

Sarjaluettelo



Naiset 18 vuotta 6.31 km

  1. Anniina Perä             KaiVi                          25.34
  2. Riina Rytkönen           KaiVi                          27.22        1.48
  3. Anna Kerkkonen           JRV                            31.08        5.34
  4. Eveliina Pohja           OrPo                           31.14        5.39

Sarjaluettelo



Naiset 16 vuotta 6.31 km

  1. Iina Turkki              JIlves                         31.13
  2. Emilia Kulhelm           KaiVi                          31.15        0.01
  3. Pauliina Roivanen        RuoPi                          31.21        0.08

Sarjaluettelo



Naiset 14 vuotta 6.31 km

  1. Janna Hautala            Lahd Ahkera                    28.29
  2. Janina Jahkola           JIlves                         29.13        0.43
  3. Essi Holkonen            RuoPi                          31.27        2.58
  4. Milla Tukiainen          Kaipolan Vire                  37.33        9.04
  5. Roosa Lindfors           KaiVi                          38.33       10.04

Sarjaluettelo


Naiset 12 vuotta 6.31 km

  1. Jasmin Arvola            OrPo                           38.41

Sarjaluettelo



HÖLKKÄ 6.3 km

  1. Kimmo Kuusi              KuoTo                          23.47
  2. Jaakko Sorri             Riihon UKK                     23.59        0.11
  3. Topi Ahlroth                                            25.22        1.34
  4. Juha Kuusi               Patria                         25.53        2.05
  5. Pasi Kolu                                               25.54        2.06
  6. Turkka Raivio            Virrat                         26.04        2.16
  7. Olli Ahlroth                                            26.10        2.22
  8. Risto Keskinen           KuoKä                          26.17        2.29
  9. Kalle Uronen             KaiVi                          26.41        2.53
 10. Antti Luukkonen          Jämsänkoski                    26.46        2.58
 11. Mika Haapanen            Jyväskylä                      27.27        3.39
 12. Tapio Valkeejärvi        Vilppula                       27.29        3.41
 13. Jarmo Mäntynen           Jämsä                          27.31        3.43
 14. Simo Uusikartano         TurunMK                        27.43        3.55
 15. Jouni Tamminen           Kangasala                      28.08        4.20
 16. Tatu Valkeejärvi         ViVe                           28.16        4.28
 17. Aki Ketonen              Patria                         28.20        4.32
 18. Kalle Peltonen           Rc...                          28.21        4.33
 19. Tommi Nieminen           KuiKis                         29.03        5.15
 20. Kai Palander             MetsäTissue                    29.22        5.34
 21. Kari Ropponen            KaiVi                          29.29        5.41
 22. Esa Järvinen             Mänttä                         29.58        6.10
 23. Väinö Isokangas          Kurikka                        29.59        6.11
 24. Emmi Nieminen            Helsinki                       30.03        6.15
 25. Vesa Lehtonen                                           30.48        7.00
 26. Timo Nieminen            KuiKis                         31.03        7.15
 27. Sami Palsinajärvi        Orivesi                        31.04        7.16
 28. Pekka Lampinen           Jämsä                          31.10        7.22
 29. Marianna Perä            KaiVi                          31.16        7.28
 30. Jonna Leppämäki-Heikkilä 00.00.00,0                     31.24        7.36
 31. Jukka Lerkkinen          HippMK                         31.26        7.38
 32. Tapio Lindstedt          OrPo                           31.40        7.52
 33. Miika Huikuri            Kärki                          31.41        7.53
 34. Juha Uotila              KerPa                          31.42        7.54
 35. Aulis Laakso             St Laur                        31.44        7.56
 36. Jaakko Järvenpää         KaiVi                          31.45        7.57
 37. Aki Tuomola              ViVe                           31.50        8.02
 38. Erkki Kytönen            Seinäjoki                      31.55        8.07
 39. Jukka Vallittu           Vire                           32.00        8.12
 40. Milja Savela             LaihLuja                       32.20        8.32
 41. Petri Änäkkälä           Mänttä                         32.25        8.37
 42. Kati Järvinen            Metsä-Tissue                   32.52        9.04
 43. Juha Ahokas              Jämsä                          32.53        9.05
 44. Keijo Kokko              Pitkävöiset                    33.08        9.20
 45. Anu Taipale              Team Taipale                   33.08        9.20
 46. Tanja Lauri              Jämsänkoski                    33.12        9.24
 47. Tiina Virkajärvi         Vire                           33.16        9.28
 48. Keijo Markkula           Eräpirkat                      33.18        9.30
 49. Eero Järvisalo           Vilppula                       33.20        9.32
 50. Greta Kannisto           KuRa                           33.21        9.33
 51. Risto Rapila                                            33.25        9.37
 52. Pia Siirola-Kourunen     Jämsä                          33.40        9.52
 53. Tiina Mäntynen           Jämsä                          33.54       10.06
 54. Teea Lahtinen            Hämeenlinna                    34.00       10.12
 55. Pilvi Raivio             Virrat                         34.06       10.18
 56. Janne Rantanen           Mänttä                         34.09       10.21
 57. Mika Oksanen                                            34.09       10.21
 58. Matti Henttonen          Pitkävöiset                    34.11       10.23
 59. Minna Kantanen           Vilppulan Vauhtivaimot         34.17       10.29
 60. Taina Asikainen          Säynätsalo                     34.43       10.55
 61. Erkki Kyrönlahti         ViVe                           34.57       11.09
 62. Harri Heikkilä           MU                             35.20       11.32
 63. Tarja Lampinen           Kaipolan Vire                  35.27       11.39
 64. Helena Jokinen           Jämsä                          35.27       11.39
 65. Pentti Joensalmi         Metsä-Tissue                   35.31       11.43
 66. Reksa Kaartokallio       Team Taipale                   35.54       12.06
 67. Reima Taipale            Team Taipale                   35.54       12.06
 68. Tapani Nieminen          KuiKis                         36.08       12.20
 69. Ahti Pennanen            Pitkävöiset                    36.18       12.30
 70. Minna Rytkönen           KaiVi                          36.19       12.31
 71. Jyrki Taipale            Team Taipale                   36.26       12.38
 72. Päivi Leppämäki          RuoPi                          36.27       12.39
 73. Hannu Majamaa            Mä-Vi                          36.27       12.39
 74. Anne Koikkalainen                                       36.28       12.40
 75. Leena Parantainen        Jämsä                          36.28       12.40
 76. Jari Tabell                                             36.34       12.46
 77. Sanna Suominen                                          36.38       12.50
 78. Arja Rantalainen         NATE                           36.46       12.58
 79. Marja Salo               Jämsä                          36.53       13.05
 80. Tiia Ahokas              Jämsä                          36.55       13.07
 81. Erja Jokinen             Riihon UKK                     36.56       13.08
 82. Marianne Lind            Jyväskylä                      36.58       13.10
 83. Keijo Koskinen                                          37.16       13.28
 84. Esa Heinonen             Patria                         37.22       13.34
 85. Matti Huikuri            Kärki                          37.22       13.34
 86. Reima  Luoma             Ähtäri                         37.29       13.41
 87. Tuula Marjakoski         HalVU                          37.41       13.53
 88. Satu Kannisto                                           37.46       13.58
 89. Jyrki Moisio             KaiVi                          37.47       13.59
 90. Kaija Haapamäki          Tuusulan Tallaajat             37.52       14.04
 91. Tuuli Lajunen            Patria                         38.06       14.18
 92. Jaakko Lajunen           JRV                            38.07       14.19
 93. Jari Marjakoski          HalVU                          38.09       14.21
 94. Kenny Stålhammar         Formica Iki                    38.09       14.21
 95. Satu Pimenoff                                           38.10       14.22
 96. Eemeli Järvinen                                         38.11       14.23
 97. Minna Oksanen                                           38.19       14.31
 98. Taina Ylä-Mononen        EP Akat                        38.30       14.42
 99. Kimmo Arvola             OrPo                           38.41       14.54
100. Auli Kivilahti           VilppEtKylät                   38.44       14.56
101. Marika Vanhala           Tikkakoski                     38.57       15.09
102. Eevamaria Jokinen        Mäntän ratsastajat             38.59       15.11
103. Pirjo Lehtonen           IK Rex                         39.06       15.18
104. Esko Taipale             Team Taipale                   39.15       15.27
105. Hannele Mäkinen          KuoPa                          39.50       16.02
106. Marita Latva-Ranto       IlmKi                          40.00       16.12
107. Gitte Ahola              HalVU                          40.02       16.14
108. Reijo Sihvonen           Valo                           40.08       16.20
109. Pekka Kautto             Jyväskylä                      40.11       16.23
110. Hanna-Mari Nieminen      EP Akat                        40.17       16.29
111. Eila Järvisalo           VilppVauhtiv                   40.18       16.30
112. Kari Kytönen             YIT                            40.41       16.53
113. Reetta Tikander          Kärki                          41.31       17.43
114. Tuulikki Olkkonen        Kangasala                      41.35       17.47
115. Maria Rantanen           Jämsä                          41.51       18.03
116. Raija Pekkala            MetsäTissue                    41.59       18.11
117. Sirkku Karja             Mä-Vi                          42.00       18.12
118. Eila Inkiläinen                                         42.16       18.28
119. Anna-Maija Taipale       Team Taipale                   42.24       18.36
120. Heidi Kaartokallio       Team Taipale                   42.24       18.36
121. Jessica Taipale          Team Taipale                   44.07       20.19
122. Tuija Rantalainen        Häjyt                          45.33       21.45
123. Rauni Pietiläinen        Kuorevesi-seura                46.22       22.34
124. Tommi Vilkman            Jämsänkoski                    48.51       25.03
125. Eeva Nyberg              KuoTo                          50.14       26.26
126. Piia Iso-Jussila                                        50.15       26.27
127. Hanna Mäkinen            EP Akat                        50.16       26.28
 Keskeyttäneitä   1
  - 222.            Nanku Anttila

Sarjaluettelo