online slots review slotsdad.com

Tulokset 2010

XXXIV Palsinajärven ympärijuoksu

Tulokset © Kuoreveden Kärki


Sarjaluettelo:


MYL; M35; M45; M55; NYL; N45; N55; M18; N18; M16; N16; M14; N14; M12; N12; HÖLKKÄ;



Miehet 6.31 km

  1. Joni Hulkko              Teuvan Rivakka                 20.42
  2. Vesa Taanila             Nouski                         20.48        0.06
  3. Tommi Karra              TeStyers                       21.00        0.18
  4. Anssi Pentsinen          Peto Team                      21.21        0.39
  5. Tuomas Niemi                                            23.37        2.55
  6. Iiro Rytkönen            KaiVi                          23.59        3.17
  7. Juha Taipale             TeStayers                      24.11        3.29
  8. Miska Sinisalo           Peto Team                      24.39        3.57
  9. Tero Seppälä             JokilMäkis                     26.16        5.34
 10. Matti Kivilahti          ViVe                           27.32        6.50
 11. Aki Koikkalainen         Espoo                          28.31        7.49
 12. Kai Palander             Metsä-Tissue                   29.12        8.30
 13. Väinö Isokangas          Lahti                          30.29        9.47
 14. Kosti Paloposti                                         31.00       10.18
 15. Jukka Nieminen           Tre                            33.34       12.52
 16. Jussi Reini                                             36.26       15.44

Sarjaluettelo



Miehet 35 vuotta 6.31 km

  1. Mika Niemelä             Teivo Stayers                  23.13
  2. Aki Ojala                Jalasjärven Jalas              23.25        0.11
  3. Keijo Vehkakoski         JIlves                         23.57        0.44
  4. Harri Hokkanen           Hippos marat                   24.01        0.47
  5. Heikki Yijälä            KaiVi                          24.07        0.53
  6. Joonas Nurminen          JRV                            24.26        1.12
  7. Timo Kauppila            KooVee                         25.04        1.51
  8. Vesa Kilpi               Hippoksen maratonkerho         25.04        1.51
  9. Mika Videnoja                                           25.13        2.00
 10. Jukka Järvinen           MuurUrh                        25.22        2.09
 11. Juha Kuusi               Patria                         27.18        4.05
 12. Jari Kiminkinen          VaajKu                         29.39        6.26

Sarjaluettelo



Miehet 45 vuotta 6.31 km

  1. Pasi Heinonen            KeuKis                         23.00
  2. Matti Peltola            LäUrh                          24.29        1.28
  3. Rolle Strömsholm         Hervood                        24.39        1.39
  4. Ilpo Kauhaniemi          Nokia                          25.14        2.14
  5. Arto Ahonen              Kunto-Pirkat                   25.18        2.18
  6. Veli Heino               Jämsä                          25.32        2.32
  7. Jouko Suonsaari          Keuruss Marat                  25.57        2.57
  8. Kimmo Tukiainen          Kaipolan Vire                  26.02        3.01
  9. Risto Solmula            Keuruss Marat                  26.11        3.10
 10. Simo Syrjälä             Längelmäki                     27.17        4.16
 11. Tuomo Ahonen             KeurssMarat                    27.37        4.37
 12. Timo Pelto-Piri          Mänttä                         28.37        5.36
 13. Pekka Ylä-Nikkilä        Peräkylän Ponnistus            29.41        6.41
 14. Kari Valkonen            HankHanka                      30.42        7.42
 15. Timo Koikkalainen                                       32.41        9.40
 16. Kari Papinsaari          Kang SK                        34.12       11.12
 17. Tero Teuho               Ylöjärvi                       34.26       11.26
 18. Patrik Rastenberger                                     37.04       14.04

Sarjaluettelo



Miehet 55 vuotta 6.31 km

  1. Jaakko  Rouhiainen       Teivo Stayers                  24.23
  2. Tapio Nieminen           Jämsä                          25.35        1.12
  3. Veikko Ahonen            KeuKis                         26.51        2.27
  4. Esa Ryynänen             Keuruss Marat                  27.15        2.52
  5. Pentti Virmalainen       VaajKu                         28.35        4.12
  6. Kenny Stålhammar         Formica                        29.16        4.52
  7. Hannu Friman             VaajKu                         29.19        4.55
  8. Tuomo Kauhaniemi         Vilppulan Veikot               31.00        6.36
  9. Pekka Niemi              Tre                            32.19        7.56
 10. Harri Korhonen           JRV                            37.27       13.04
 11. Veijo Pietiläinen        Kuoreveden Kärki               39.43       15.20
 12. Kari Peltonen            Uusikaupunki                   40.55       16.32

Sarjaluettelo



Naiset 6.31 km

  1. Marjo Niitttynen         TeStayers                      24.02
  2. Katja Mustonen           KoivKi                         24.07        0.05
  3. Eevamari Oksanen         HankHanka                      24.13        0.10
  4. Pauliina Pohja           OrPo                           24.56        0.53
  5. Tarja Masalin            keurussMarat                   26.23        2.21
  6. Sari Hautala             Lahd Ahk                       26.33        2.31
  7. Heini Papinsaari         Kang SK                        27.39        3.37
  8. Niina Papinsaari         Kang SK                        29.05        5.03
  9. Mira Teuho               Ylöjärvi                       29.30        5.28
 10. Anne Koikkalainen        Espoo                          30.50        6.48
 11. Eija Hakonen                                            34.09       10.06
 12. Hele-Elina Leppänen                                     34.43       10.40
 13. Nea-Veera Koikkalainen                                  36.36       12.34
 14. Anna-Kaisa  Rastenberger Helsinki                       41.15       17.13
 15. Mia Sarpolahti           Helsinki                       51.33       27.31

 Poisjääneitä   1
  -  15.            Maarit Valtonen          Muurame

Sarjaluettelo



Naiset 45 vuotta 6.31 km

  1. Anitta Nurmisto-Perä     KaiVi                          25.36
  2. Outi Valkonen            HankHanka                      27.29        1.53
  3. Sirpa Ropponen           Hippos marat                   29.30        3.54
  4. Anna-Maija Jokiautio     KeurusMarat                    30.05        4.28
  5. Vuokko Luoma             ÄhtV                           33.16        7.39
  6. Sirpa Papinsaari         Kang SK                        35.20        9.44
  7. Arja Hirvelä             HoHu                           37.56       12.20

Sarjaluettelo



Naiset 55 vuotta 6.31 km

  1. Sirkka Laakso    	      Hämeenlinnan Tarmo             34.43
  2. Ilona Sandman            Sporttiveteraanit              34.55        0.11
  3. Maire Ala-Haikka         ViVV                           40.30        5.46
  4. Rauni Pietiläinen        Impulssi                       42.41        7.57
  5. Hely Hietanen            ÄhtU                           45.19       10.35

Sarjaluettelo



Miehet 18 vuotta 6.31 km

  1. Konsta Vilkman           PadYr                          21.22
  2. Timo Kivilahti           Vla                            25.06        3.43
  3. Johannes Leppänen        KaiVi                          25.26        4.03
  4. Niko Lehtonen            IBK Sirius                     26.36        5.13

Sarjaluettelo



Naiset 18 vuotta 6.31 km

  1. Anniina Perä             KaiVi                          27.26
  2. Riina Rytkönen           KaiVi                          28.23        0.57
  3. Emmi Floor               HH                             30.33        3.06

Sarjaluettelo



Miehet 16 vuotta 6.31 km

  1. Tatu Myllykoski          Vire                           26.28
  2. Valtteri Vallittu        KaiVi                          30.04        3.36
  3. Reko Himanen                                            31.48        5.19
  4. Timo Seitz               Saksa                          31.54        5.26
  5. Ville Pekkarinen         KaiVi                          33.02        6.33
  6. Teemu-Pekka Jokinen      Mänttä                         33.42        7.13
  7. Veikko Ahlgren           KuoKä                          51.29       25.01

Sarjaluettelo



Naiset 16 vuotta 6.31 km

  1. Sonja Pekkarinen         KaiVi                          32.30
  2. Anja Seitz               Saksa                          40.36        8.06

Sarjaluettelo



Miehet 14 vuotta 6.31 km

  1. Lassi Tukiainen          Kaipolan Vire                  31.32
  2. Jere Floor               HH                             32.17        0.44
  3. Leevi Tukiainen          Kaipolan Vire                  32.28        0.55
  4. Janne Paski                                             32.48        1.15
  5. Henri Ahlgren            KuoKä                          35.14        3.42
  6. Jesse Luhtanen                                          35.38        4.05
  7. Jaakko Vallittu          KaiVi                          39.08        7.35

Sarjaluettelo



Naiset 14 vuotta 6.31 km

  1. Janna Hautala            Lahd Ahk                       30.02
  2. Emilia Kulhelm           KaiVi                          36.18        6.16
  3. Roosa Nieminen           KuoKä                          42.15       12.13

Sarjaluettelo



Miehet 12 vuotta 6.31 km

  1. Robert Strömsholm        Hervood                        27.23
  2. Maxim Kymäläinen         OrPo                           29.09        1.45
  3. Teemu Peltola            LäUrh                          30.11        2.47
  4. Peik Rastenberger        Helsinki                       41.16       13.53
  5. Tuomas Vallittu          KaiVi                          53.24       26.01
  6. Joonas Kuusi             KuoKä                          59.01       31.38

Sarjaluettelo



Naiset 12 vuotta 6.31 km

  1. Vilma Moisio             Vire                           34.40
  2. Roosa Lindfors           Vire                           39.43        5.03
  3. Milla Tukiainen          Kaipolan Vire                  39.56        5.16
  4. Sade Rastenberger        Helsinki                       51.33       16.52

Sarjaluettelo



Hölkkä 6.31 km

  1. Sami Tuominen            PadYr                          22.54
  2. Sami Kallio              Jämsänkoski                    23.26        0.31
  3. Kimmo Kuusi              Mäntän Sutemi                  24.24        1.29
  4. Jaakko Sorri             Riihon UKK                     24.32        1.38
  5. Petri Valkeamäki         JyPS                           25.29        2.35
  6. Manne Isoranta           Villähde                       26.53        3.58
  7. Antti Luukkonen          Jämsänkoski                    27.00        4.05
  8. Kai Kuusenmäki           Patria                         27.07        4.12
  9. Anssi Saarinen           Jämsänkoski                    27.15        4.20
 10. Seppo Viikki             Keurusselän Marat.             27.45        4.51
 11. Antti Mäkinen            ViVe                           27.51        4.56
 12. Risto Keskinen           KuoKä                          27.51        4.56
 13. Jorma Heikkinen          Kuhmoinen                      27.53        4.58
 14. Jarmo Mäntynen           Jämsä                          27.55        5.01
 15. Arto Floor               HH2000                         28.06        5.12
 16. Jarno Saarela            Tampere                        28.24        5.30
 17. Tapio Valkeejärvi        Vilppula                       28.33        5.39
 18. Jenni Väisänen           MetsäT                         28.40        5.46
 19. Mika Ahola               HalVU                          28.46        5.52
 20. Jouni Tamminen           Kangasala                      28.51        5.57
 21. Tatu Valkeejärvi         Vilppula                       29.00        6.06
 22. Topi Ahlroth                                            29.17        6.22
 23. Ilkka Suppula            Kärki                          29.27        6.33
 24. Kim Kycklin              Eräpirkat                      29.54        6.59
 25. Emmi Nieminen            Jämsä                          29.54        7.00
 26. Janne Tuusinen           Kolho                          29.59        7.05
 27. Sani Laurila             Scandia Rent                   30.06        7.12
 28. Jaakko Järvenpää                                        30.10        7.16
 29. Aarno Salonen            Sporttiveteraanit              30.24        7.29
 30. Kari Ropponen            KaiVi                          30.55        8.00
 31. Aulis Laakso             St.Laurentius                  31.00        8.06
 32. Markku Viinikka          Keurusselän Marat.             31.06        8.12
 33. Annika Ruuska            JIlves                         31.09        8.14
 34. Anna Ruohomäki                                          31.12        8.17
 35. Ulla Yrjölä              MuurU                          31.30        8.35
 36. Esa Järvinen             Mänttä                         31.34        8.39
 37. Jukka Vallittu           KaiVi                          31.51        8.56
 38. Eero Järvisalo           Vilppula                       31.52        8.57
 39. Mikko Pietilä            HalVU                          32.08        9.13
 40. Keijo Markkula           Eräpirkat                      32.27        9.33
 41. Pekka Lampinen           Jämsä                          32.36        9.41
 42. Valtteri Mäkinen         KuoPa56                        32.44        9.49
 43. Antti Kämäräinen         Jämsä                          32.52        9.57
 44. Jukka Nummelin           Kollinmäen Hervottomat         32.55       10.00
 45. Esa Perälä               MetsäT                         32.58       10.04
 46. Jarmo Luhtamaa           MetsäT                         32.58       10.04
 47. Jonna Leppämäki-Heikkilä                                33.04       10.10
 48. Kirsi Yijälä             KaiVi                          33.47       10.52
 49. Esa Kauppinen            Keursselän Marat.              33.55       11.01
 50. Samuli Rantala           KuoPa56                        33.56       11.02
 51. Matti Henttonen          Hallin Pitkäv                  34.00       11.05
 52. Hannu Liukkonen                                         34.28       11.34
 53. Keijo Kokko              Hallin Pitkäv                  34.34       11.39
 54. Kaisa Manninen           Kajaani                        34.57       12.02
 55. Riitta Saarinen          Mänttä                         35.05       12.10
 56. Juha Ahokas                                             35.12       12.18
 57. Jyrki Moisio             KaiVi                          35.43       12.49
 58. Minna Vuorinen           Jämsä                          35.47       12.53
 59. Hilkka Majander                                         35.53       12.58
 60. Harri Heikkilä                                          36.05       13.10
 61. Mikko Kivilahti          ViVe                           36.11       13.17
 62. Eija Vierula                                            36.25       13.31
 63. Alpo Lampinen            JIlves                         36.27       13.32
 64. Sanna Suominen                                          36.27       13.33
 65. Mai-Stiina Lampinen                                     36.40       13.46
 66. Pentti Joensalmi         MetsäT                         36.48       13.53
 67. Hannu Majamaa            YPEK                           36.49       13.55
 68. Heikki Jylhä                                            36.51       13.57
 69. Ahti Pennanen            Hallin Pitkäv                  37.24       14.29
 70. Eeva-Maria Jokinen       MÄR                            37.24       14.30
 71. Erkki Kyrönlahti         ViVe                           37.33       14.39
 72. Reima Luoma              Ähtäri                         37.37       14.43
 73. Juha-Pekka Mannila                                      37.55       15.00
 74. Matti Huikuri            Kärki                          37.57       15.02
 75. Helena Jokinen           Jämsä                          38.01       15.06
 76. Reima Taipale            HalVU                          38.10       15.16
 77. Martti Jylhä             Hallin Pitkäv.                 38.32       15.38
 78. Auli Kivilahti           ViVe                           38.39       15.44
 79. Jaakko Ahokas            Jämsä                          38.41       15.47
 80. Pekka Kautto             JKL                            38.46       15.52
 81. Jari Tabell                                             38.55       16.01
 82. Tiia Ahokas                                             39.07       16.13
 83. Petra Leivo                                             39.10       16.16
 84. Jukka Tuusinen           Kolho                          39.23       16.28
 85. Kaija Haapamäki          Tuusulan Tall.                 39.59       17.05
 86. Antti Niittymäki         Noutotila Niittymäki           40.00       17.05
 87. Eila Järvisalo           ViVV                           40.12       17.18
 88. Raija Pekkala            MetsäT                         40.24       17.29
 89. Sirkku Karja             Mänttä                         40.24       17.30
 90. Mauri Vilkman                                           40.26       17.32
 91. Tapio Ala-Haikka         ViVe                           40.29       17.35
 92. Marko Asunmaa            Jämsä                          40.32       17.38
 93. Auli Seitz               Saksa                          41.30       18.36
 94. Marjo Hautanen                                          41.34       18.40
 95. Pirjo Lehtonen           IK Rex Uppsala                 43.38       20.44
 96. Anna-Maija Taipale       HalVU                          43.43       20.49
 97. Terttu Hietakoivisto     KerPa                          43.48       20.53
 98. Mirja Humppi             Helsinki                       43.48       20.54
 99. Sinikka Vilkman                                         44.02       21.08
100. Manta Jutila             Eräpirkat                      44.47       21.53
101. Sari Wiman                                              45.59       23.05
102. Tatjana Järvenpää                                       50.58       28.03
103. Kaisa Hänninen                                          50.59       28.04
104. Tommi Vilkman                                           52.02       29.07
105. Veera Taipale                                           53.05       30.10
106. Riikka Vallittu          KaiVi                          53.31       30.37

 Keskeyttäneitä   1
  - 182.            Erja Jokinen             Riihon UKK

 Poisjääneitä   1
  - 156.            Milja Laitinen           Alajärvi

Sarjaluettelo