online slots review slotsdad.com

Tulokset 2009

XXXIII Palsinajärven ympärijuoksu

Tulokset © Kuoreveden Kärki


Sarjaluettelo:


MYL; M35; M45; M55; NYL; N45; N55; M18; N16; M16; N14; M14; N12; M12; HÖLKKÄ;



Miehet 6.31 km

  1. Simo Wannas              HKV                            19.29
  2. Miika Takala             JKU                            19.54        0.24
  3. Kalle Kulmala            KeurKis                        20.48        1.18
  4. Timo Solmula             KeurKis                        21.03        1.33
  5. Anssi Pentsinen          PetoTeam                       21.10        1.40
  6. Tommi Karra              TeStayers                      21.27        1.57
  7. Kimmo Leivo              KeurKis                        21.43        2.13
  8. Niilo Halonen            Nu-99                          21.45        2.15
  9. Henri Jelonen            PetoTeam                       21.59        2.29
 10. Tomi Forsblom            TeStayers                      22.18        2.48
 11. Timo Nurminen            PetoTeam                       22.21        2.52
 12. Ville Vesterinen         TaRy                           22.50        3.20
 13. Juha Taipale             ViVe                           23.57        4.27
 14. Aleksi Ylinen            OrPo                           23.58        4.28
 15. Joonas Nurminen          JRV                            24.29        4.59
 16. Henri Ruokostenpohja                                    25.50        6.20
 17. Mats Matveinen           Jämsä                          26.37        7.07
 18. Jarkko Nieminen          Helsinki                       27.29        8.00
 19. Sami Pyylampi            AlavUrh                        28.05        8.35
 20. Aaro Keskinen            KerPa                          29.14        9.44
 21. Jani Anttonen            HiU                            29.34       10.04
 22. Joonas Anttonen                                         31.15       11.45
 23. Jukka Nieminen           Tampere                        35.58       16.29

Sarjaluettelo



Miehet 35 vuotta 6.31 km

  1. Harri Sippola                                           22.02
  2. Matti Peltola            LängUrh                        23.34        1.31
  3. Markus Helander                                         23.39        1.36
  4. Jukka Järvinen           MuurUrh                        24.48        2.45
  5. Keijo Vehkakoski         JIlves                         24.54        2.52
  6. Niilo Järvensivu         Juupajoki                      27.52        5.49
  7. Esa Mangeloja            S-JKL                          35.12       13.09

Sarjaluettelo



Miehet 45 vuotta 6.31 km

  1. Eero Luhtala             TeStayers                      21.48
  2. Torrisi Rosario          EspTap                         22.34        0.45
  3. Tapio Piesanen           StaminaTC                      22.57        1.08
  4. Raimo Salmi              TeStayers                      23.25        1.36
  5. Jari Ala-Sankila         Eräp                           24.06        2.17
  6. Markku Leppänen          JäJyry                         24.08        2.19
  7. Risto Solmula            KeuKis                         24.43        2.54
  8. Tuomo Ahonen             Keuruu                         25.17        3.28
  9. Kimmo Arvola             Orivesi                        25.41        3.52
 10. Simo Syrjälä             Längelmäki                     25.43        3.54
 11. Jouko Kaukanen           MäVa                           26.44        4.56
 12. Veli-Matti Heino         Jämsä                          27.29        5.40
 13. Viljo Leikas             Jämsä                          28.37        6.48
 14. Arto Ahonen              Kunto-Pirkat                   30.16        8.27

Sarjaluettelo



Miehet 55 vuotta 6.31 km

  1. Keijo Pitkäniemi         JIlves                         26.05
  2. Pekka Nieminen           TeStaeyrs                      26.16        0.10
  3. Eino Ylä-Hallinen        VirtU                          26.25        0.20
  4. Kenny Stålhammar         Formica IKI                    29.29        3.24
  5. Tuomo Kauhaniemi         ViVe                           29.30        3.25
  6. Eino Enqvist             KollHerv                       45.33       19.28

Sarjaluettelo



Naiset 6.31 km

  1. Katja Mustonen           KoivKipinä                     24.10
  2. Eevamari Oksanen         HankasHa                       24.22        0.11
  3. Anna Kantola             KU-58                          25.18        1.07
  4. Riikka Karkiainen                                       25.20        1.09
  5. Maaret Rantanen          JRV                            26.30        2.19
  6. Virpi Tervonen           KeuKis                         26.40        2.30
  7. Anu Henttonen            Helsinki                       27.22        3.11
  8. Nina Mäki                JIlves                         27.27        3.16
  9. Jenni Kuusela            TeStayers                      29.05        4.54
 10. Anna Pasanen             Saarijärvi                     29.24        5.13
 11. Terhi Rasi               Jyskä                          29.47        5.36
 12. Leena Aalto                                             29.56        5.46
 13. Nora Ruokostenpohja                                     30.22        6.11
 14. Taina Leikas             Jämsä                          30.25        6.14
 15. Leena Kuusipohja         JRV                            34.12       10.01

 Poisjääneitä   1
  -   6.            Liina Vartia             Ilmasotakoulu

Sarjaluettelo



Naiset 45 vuotta 6.31 km

  1. Anita Nurmisto-Perä      KaiVi                          25.29
  2. Anna-Maija Jokiautio     KeurKis                        30.24        4.54
  3. Kyllikki Pessi           Tampere                        30.48        5.18
  4. Vuokko Luoma             ÄhtVa                          31.44        6.14
  5. Anne Kuusela             IkUrh                          33.00        7.30

Sarjaluettelo



Naiset 55 vuotta 6.31 km

  1. Sinikka Hyvönen          KaKiva                         35.03
  2. Sirkka Liimatainen       HU-82                          38.26        3.23
  3. Hely Hietanen            ÄhtUrh                         42.00        6.57

Sarjaluettelo



Miehet 18 vuotta 6.31 km

  1. Iiro Rytkönen            KaiVi                          23.23
  2. Timo Kivilahti           Vilppula                       24.16        0.53
  3. Johannes Leppänen        KaiVi                          25.07        1.44

Sarjaluettelo



Naiset 16 vuotta 6.31 km

  1. Riina Rytkönen           KaiVi                          26.57
  2. Laura Peltonen           Karstula                       42.29       15.31

 Keskeyttäneitä   1
  -  93.            Anniina Perä             KaiVi

Sarjaluettelo



Miehet 16 vuotta 6.31 km

  1. Konsta Vilkman           PadYr                          21.12
  2. Tatu Myllykoski          KaiVi                          26.15        5.02
  3. Niko Lehtonen            IK Sirius                      26.50        5.37
  4. Tatu Valkeejärvi         ViVe                           27.48        6.35
  5. Anssi Poikonen           KaiVi                          27.57        6.45
  6. Kalle Engblom            Riihosjärvi                    31.17       10.04
  7. Ville Pekkarinen         KaiVi                          31.33       10.21

Sarjaluettelo



Naiset 14 vuotta 6.31 km

  1. Sonja Pekkarinen         KaiVi                          30.38
  2. Veera Peltonen           MäVa                           30.42        0.03
  3. Jutta Kuusela            TP                             32.55        2.16

Sarjaluettelo



Miehet 14 vuotta 6.31 km

  1. Valtteri Vallittu        JRV                            26.08
  2. Juho Arvola              OrPo                           29.25        3.17
  3. Oula Järvensivu          Juupajoki                      29.37        3.29
  4. Esa Ehrler               Jämsä                          30.07        3.59

Sarjaluettelo



Naiset 12 vuotta 6.31 km

  1. Iiris Rytkönen           KaiVi                          32.08
  2. Roosa Nieminen           KerPa                          36.45        4.36

Sarjaluettelo



Miehet 12 vuotta 6.31 km

  1. Teemu Peltola            LängUrh                        28.52
  2. Aleksi Ruusu             KaiVi                          30.00        1.08
  3. Markus Ruusu             Kaipola                        37.53        9.00
  4. Jaakko Vallittu          JRV                            55.22       26.30

Sarjaluettelo



Hölkkä 6.31 km

  1. Heikki Yijälä            KaiVi                          23.04
  2. Kimmo Kuusi                                             24.19        1.15
  3. Henri Kaukanen           Kärki                          25.04        1.59
  4. Keijo Heinänen           Jämsänkoski                    26.19        3.14
  5. Kai Kuusenmäki           Patria                         26.20        3.15
  6. Antti Luukkonen          Jämsänkoski                    26.31        3.26
  7. Kalle Uronen             Kaipola                        26.38        3.33
  8. Seppo Viikki             HaapU                          26.39        3.34
  9. Janne Pulkkinen          TamVU                          27.03        3.59
 10. Marko Sippola            LäU                            27.16        4.11
 11. Petteri Junnola          JRV                            27.24        4.19
 12. Matti Kivilahti          Vilppula                       27.53        4.48
 13. Risto Mäkinen            Jämsänkoski                    27.55        4.50
 14. Tapio Valkeejärvi        Vilppula                       27.58        4.53
 15. Timo Pelto-Piri                                         28.04        4.59
 16. Juha Rantala             JRV                            28.55        5.51
 17. Ilkka Suppula            Kärki                          29.12        6.07
 18. Pekka Kuusipohja         JRV                            29.27        6.23
 19. Juha Uotila              KerPa                          29.28        6.23
 20. Aki Ahvenjärvi           VehU                           29.52        6.48
 21. Kai Palander             Metsä Tissue                   29.54        6.49
 22. Esa Pärnäjärvi           Haavisto                       29.55        6.50
 23. Jukka Vallittu           JRV                            30.10        7.05
 24. Pia Ahvenjärvi           VehU                           30.19        7.14
 25. Niina Järvensivu         Juupajoki                      30.27        7.22
 26. Petri Änäkkälä           Mänttä                         30.32        7.27
 27. Janna Kantola                                           30.40        7.35
 28. Keijo Markkula           Eräpirkat                      30.50        7.45
 29. Aapo Ala-Sankila         Eräpirkat                      30.54        7.49
 30. Juhani Valtee            Eräpirkat                      30.58        7.53
 31. Tomi Latonen             KerPa                          31.02        7.57
 32. Ahti Tervonen            KeuKi                          31.10        8.05
 33. Aki Tuomola              Vilppula                       31.16        8.11
 34. Jaakko Järvenpää                                        31.27        8.22
 35. Pertti Kämäräinen        Jämsä                          31.40        8.35
 36. Keijo Jylhä              JRV                            31.52        8.47
 37. Sari Enroos                                             31.54        8.49
 38. Annika Ruuska            Kaipola                        31.56        8.51
 39. Kirsi Yijälä             KaiVi                          32.02        8.57
 40. Tapio Ala-Haikka         ViVe                           32.37        9.32
 41. Miia Moilanen            MäSyke                         32.39        9.34
 42. Matti Keskinen           KerPa                          33.05       10.00
 43. Esa Kauppinen            Kolho                          33.09       10.04
 44. Harri Heikkilä                                          33.22       10.17
 45. Jere Kauppinen           Kolho                          33.26       10.21
 46. Niko Vakkila             KerPa                          33.43       10.38
 47. Minna Kantanen           V Vauhti-Vaimot                33.50       10.45
 48. Jonna Leppämäki-Heikkilä Jämsä                          33.55       10.50
 49. Veikko Kaarnijärvi       JRV                            33.56       10.52
 50. Tommi Nieminen           KerPa                          34.03       10.58
 51. Harri Romakkaniemi                                      35.01       11.56
 52. Jouko Sahila             OrPo                           35.02       11.57
 53. Suvi Vierula                                            35.05       12.00
 54. Eija Vierula                                            35.16       12.11
 55. Pirjo Laurila            Tampere                        35.34       12.29
 56. Pirjo Lehtonen           IK Rex                         35.37       12.32
 57. Päivi Heinonen                                          35.43       12.38
 58. Meeri Savolainen                                        35.47       12.42
 59. Matti Huikuri            Kärki                          35.47       12.42
 60. Timo Savolainen                                         35.48       12.43
 61. Harri Korhonen           JRV                            35.56       12.51
 62. Sulo Kattilamäki         Kolho                          35.57       12.52
 63. Leena Parantainen                                       36.11       13.06
 64. Minna Rytkönen           KaiVi                          36.12       13.07
 65. Lauri Keskinen           KerPa                          36.20       13.15
 66. Hannele Oranen           Hipp Maratonkerho              36.26       13.21
 67. Reima Luoma              Ähtäri                         37.10       14.05
 68. Arja Hirvelä             HoHu                           37.17       14.12
 69. Reetta Tikander          Kärki                          37.20       14.15
 70. Minna Ykspuu             Kolho                          37.22       14.17
 71. Erkki Kyrönlahti         ViVe                           37.44       14.39
 72. Tuulevi Tähtinen                                        38.18       15.13
 73. Leena Puttonen                                          38.18       15.13
 74. Mikko Kivilahti          Vilppula                       38.28       15.23
 75. Sirkku Karja             Mänttä                         38.30       15.25
 76. Raija Pekkala            Metsä-Tissue                   38.30       15.25
 77. Sanni Mäkinen                                           38.31       15.26
 78. Jouni Valkeejärvi                                       38.38       15.33
 79. Anna-Kaisa Rastenberger  Helsinki                       38.47       15.42
 80. Mia Sarpolahti           Helsinki                       38.47       15.42
 81. Arto Ylinen              OrPo                           39.13       16.08
 82. Tuula Ylinen             OrPo                           39.14       16.09
 83. Antti Niittymäki                                        39.37       16.32
 84. Maire Ala-Haikka         V Vauhti-Vaimot                39.37       16.33
 85. Anitta Kaislo-Myllykoski KaiVi                          40.23       17.18
 86. Helena Jokinen           Jämsä                          40.36       17.31
 87. Terho Hietakoivisto      KerPa                          41.58       18.53
 88. Merja Sahila             OrPo                           41.59       18.54
 89. Rauni Pietiläinen        Kuorevesi                      42.07       19.02
 90. Veijo Pietiläinen        Kärki                          42.08       19.03
 91. Maija Keskinen           KerPa                          43.34       20.29
 92. Nelli Uusitalo           Ilves                          43.52       20.48
 93. Maria Rantanen           Healing Rooms                  45.45       22.40
 94. Riikka Mäkinen           JRV                            51.10       28.05
 95. Milla Uusitalo           Ilves                          52.49       29.44
 96. Jorma Uusitalo                                          52.50       29.45
 97. Riikka Vallittu          JRV                            54.25       31.20
 98. Jari Tikkinen            Myllyjärvi                     55.43       32.38
 99. Kaija Koivusalo          Mänttä                         59.45       36.40

 Keskeyttäneitä   2
  - 211.            Petri Nyberg
  - 210.            Eeva Nyberg

 Poisjääneitä   1
  - 154.            Marko Hallikainen        Miekkiön Kuntoilijat

Sarjaluettelo