online slots review slotsdad.com

Tulokset 2007

XXXI Palsinajärven ympärijuoksu

Tulokset © Kuoreveden Kärki


Sarjaluettelo:


M12; M14; M16; M35; M45; M55; MYL; N12; N14; N16; N45; N55; NYL; HÖLKKÄ;



Miehet 12 vuotta 6.31 km

  1. Taavi Moisio             KaiVi                        28.18,8
  2. Leevi Korkeala                                        30.18,3      1.59,5
  3. Joakim Särkivuori        JämsIlves                    31.54,9      3.36,0
  4. Esa Ehler                Jämsä                        32.36,8      4.17,9
  5. Vili Nevalainen          Kangasalan Kisa              34.08,3      5.49,4
  6. Niklas Pulli             KaiVire                      34.21,0      6.02,2
  7. Severi Larkiola                                       36.45,2      8.26,4
  8. Kimmo Lehtonen           Korpilahti                   38.06,4      9.47,5
  9. Aapeli Heickell          KuhmKumu                     40.23,6     12.04,7
 10. Aapo Korkeala                                         44.11,7     15.52,8

Sarjaluettelo



Miehet 14 vuotta 6.31 km

  1. Niko Lehtonen            IK Rex                       25.40,3
  2. Niko Nevalainen          Kangasalan Kisa              28.20,5      2.40,1
  3. Kristian Pulli           KaiVire                      30.02,5      4.22,2
  4. Ville Peltonen           KPK                          35.55,3     10.15,0

Sarjaluettelo



Miehet 16 vuotta 6.31 km

  1. Oilli- Nuuttila          Kuhmoisten Kumu              23.06,1

Sarjaluettelo



Miehet 35 vuotta 6.31 km

  1. Harri Sippola            Vantaa                       21.36,4
  2. Jaakko Liukkonen         PHVU                         21.39,5      0.03,1
  3. Jari Lahti               Vaajakosken Kuohu            21.48,0      0.11,5
  4. Markus Kettunen          ViPa                         22.00,5      0.24,1
  5. Pasi Heinonen            KeurKis                      22.06,8      0.30,4
  6. Mika Rintala             Teivo Stayers                22.17,8      0.41,4
  7. Kari Mäki                Jäms Ilves                   22.57,9      1.21,4
  8. Matti Peltola            LängUrh                      24.29,1      2.52,7
  9. Keijo Vehkakoski                                      24.40,8      3.04,4
 10. Jussi Koponen            VarMaratKlubi                24.52,6      3.16,2
 11. Arthur Heickell          KuhmKumu                     26.29,0      4.52,6
 12. Jari Heinänen            Keuruu                       28.07,1      6.30,7

Sarjaluettelo



Miehet 45 vuotta 6.31 km

  1. Simo Ahonen              RuoPi                        21.44,2
  2. Juha Sairanen            HH-2000                      23.16,2      1.31,9
  3. Jari Ala-Sankila         RuoPi                        23.26,2      1.42,0
  4. Arto Ahonen              RuoPi                        23.36,2      1.52,0
  5. Tuomo Ahonen             Keuruu                       25.29,8      3.45,6
  6. Pekka Korpi              VarMaratKlubi                25.36,6      3.52,4
  7. Jukka Malinen            FinlM                        25.49,8      4.05,6
  8. Simo Syrjälä             Jämsä                        26.04,4      4.20,2
  9. Mika Ahola               HaVU                         28.27,3      6.43,0
 10. Tuomo Kauhaniemi         ViVe                         29.02,9      7.18,7

Sarjaluettelo



Miehet 55 vuotta 6.31 km

  1. Martti Luostarinen       PHVU                         23.22,1
  2. Asko Pietilä             NokianUrh                    23.50,3      0.28,1
  3. Matti Virtanen           Padasjoki                    25.20,2      1.58,1
  4. Raimo Hartonen           Sporttiveteraanit            25.37,1      2.14,9
  5. Antero Lintulahti        OrPo                         26.36,2      3.14,0
  6. Heikki Ojala             FinlMarat                    26.59,6      3.37,4
  7. Paavo Salivaara          Mikkeli                      28.01,3      4.39,1
  8. Pekka Ottelin            JRV                          28.07,8      4.45,6
  9. Pekka Puukkoniemi        VirtU                        28.08,3      4.46,1
 10. Risto Niemi              Lynx                         30.23,0      7.00,9
 11. Veikko Toivonen          Jämsä                        30.57,2      7.35,0
 12. Jukka Tuusinen           Nesteen Noutajat             33.20,9      9.58,7
 13. Eino Enqvist             KollHerv                     40.16,2     16.54,0
 14. Esko Riukka              KollHerv                     40.27,4     17.05,2
 15. Tapio Neste              Nesteen Noutajat             42.55,6     19.33,4

Sarjaluettelo



Miehet 6.31 km

  1. Mikko Tyni               Haminan Ponteva         	   20.23,8
  2. Lauri Virtanen           JKL                          21.26,4      1.02,5
  3. Santtu Mäkinen           Nokia                        21.31,6      1.07,7
  4. Sami Kallio              JämsIlves                    22.51,9      2.28,1
  5. Tomi Pyylampi            JoensKataja                  23.10,7      2.46,8
  6. Tomi Ekstam              Keuruun Kisailiajt           23.12,2      2.48,3
  7. Mertsi Rekola            KoivIsku                     23.48,8      3.24,9
  8. Juha Taipale             ViVe                         23.59,8      3.35,9
  9. Joonas Nurminen          JRV                          24.11,1      3.47,2
 10. Antti Luukkonen          Jämsänkoski                  24.37,8      4.14,0
 11. Joonas Heinänen          JämsIlves                    25.17,0      4.53,1
 12. Anssi Hakola             JämsIlves                    26.44,3      6.20,5
 13. Jani Mörö                HaVU                         28.35,5      8.11,6
 14. Risto Keskinen           Kuorevden Kärki              28.55,1      8.31,2
 15. Jukka Nieminen           Tampere                      32.12,4     11.48,6
 16. Lauri-Petteri Korppila   Patria                       32.55,2     12.31,4

 Keskeyttäneitä   1
  -  45.            Miska Sinisalo           JämsIlves

Sarjaluettelo



Naiset 12 vuotta 6.31 km

  1. Sini Sanaslahti          KaiVi                        28.54,2
  2. Sonja Pekkarinen         KaiVi                        32.04,1      3.09,9
  3. Vilma Moisio             KaiVi                        34.44,8      5.50,6
  4. Veera Peltonen           KuorKä                       34.48,8      5.54,6
  5. Kaisa Ylä-Mäihäniemi     KuoKä                        35.57,5      7.03,3
  6. Heli Rasinmäki           Vilppula                     56.47,3     27.53,1

Sarjaluettelo



Naiset 14 vuotta 6.31 km

  1. Miina Viljanen           Nokian Urh                   32.37,5

Sarjaluettelo



Naiset 16 vuotta 6.31 km

  1. Ann-Mari Kohonen         JKU                          25.31,2
  2. Niina Latonen            KuorKä                       28.58,2      3.27,0
  3. Laura Ylä-Mäihäniemi     KuoKä                        31.11,4      5.40,1

Sarjaluettelo



Naiset 45 vuotta 6.31 km

  1. Päivi Luostarinen                                     24.28,7
  2. Silja Salmijärvi         KeNSU                        25.36,1      1.07,3
  3. Sari Kohonen             Muuramen Yritys              25.47,6      1.18,8
  4. Sirpa Ropponen           KaiVi                        28.12,2      3.43,4
  5. Anna-Maija Jokiautio     KeurKis                      31.16,1      6.47,3
  6. Hannele Lakkavaara       Hki                          34.33,6     10.04,9
  7. Tuija Vessari            ViVV                         42.21,7     17.52,9

Sarjaluettelo



Naiset 55 vuotta 6.31 km

  1. Eila Leppälahti          MU                           30.04,1
  2. Inkeri Janhunen          Ruoveden Pirkat              30.51,5      0.47,4
  3. Sinikka Hyvönen          Karstulan Tikka              33.21,9      3.17,8
  4. Pirjo Lehtonen           IK Rex                       33.38,4      3.34,3
  5. Eila Hartonen            Sporttiveteraanit            34.13,7      4.09,6
  6. Marjukka Putula          Lahti                        34.24,9      4.20,8
  7. Tuovi Rantala-Harjumäki  TaipVeikot                   34.41,9      4.37,8
  8. Ilona Sandman            Kuorevesi                    35.06,7      5.02,6

Sarjaluettelo



Naiset 6.31 km

  1. Terhi Pollari            Mäntän Urh                   26.03,8
  2. Hanna Laaksonen          Jämsänkoski                  27.17,7      1.13,8
  3. Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki             27.25,6      1.21,7
  4. Marie-Helene Lampio      JämsIlves                    28.02,4      1.58,6
  5. Kaisa Heickell           KuhmKumu                     28.11,3      2.07,4
  6. Terhi Halonen            Teivo Stayers                28.21,7      2.17,9
  7. Mira Orell-Sipponen      Jämsänkosken ilves           28.25,3      2.21,4
  8. Nina Mäki                Jäms Ilves                   29.32,2      3.28,4
  9. Gitte Ahola                                           35.39,8      9.35,9
 10. Outi Peltonen            Tammis                       37.25,6     11.21,7

Sarjaluettelo



Hölkkäsarja 6.3 km

  1. Antti Mäkinen            Vilppulan Veikot             23.39,6
  2. Sami Äyrämö              Jyväskylä                    23.46,9      0.07,2
  3. Petri Valkeamäki         JyPS                         25.13,7      1.34,1
  4. Timo Sillanmäki          Vilppula                     25.34,2      1.54,5
  5. Anssi Saarinen           Jämsänkoski                  26.08,5      2.28,9
  6. Seppo Viikki             Haapamäen Urh.               26.14,6      2.35,0
  7. Jari Nuutinen                                         26.24,1      2.44,5
  8. Kimmo Kuusi                                           26.28,4      2.48,8
  9. Tapio Valkeejärvi        Vilppula                     26.32,8      2.53,2
 10. Eino Ylä-Hallinen        VirtU                        26.35,0      2.55,4
 11. Juha Kuusi               Patria                       26.46,7      3.07,1
 12. Jukka Ketonen            Patria                       26.56,2      3.16,6
 13. Esa Perälä               Metsätissue                  27.23,3      3.43,7
 14. Antti Raunio             Jkl                          27.26,0      3.46,4
 15. Kuisma Kujala            JäIlves                      27.49,9      4.10,3
 16. Johanna Niittymäki       Noutotila Niittymäki         28.04,6      4.25,0
 17. Jouni Malinen            Jyväskylä                    28.10,9      4.31,2
 18. Tiina Moisio             Kaip.Vire                    28.33,9      4.54,3
 19. Eero Järvisalo           VilppVauhtivaimot            28.34,5      4.54,9
 20. Kalle Uronen             Kaipola                      28.43,6      5.03,9
 21. Aaro Aaltonen            Ruovesi                      28.45,2      5.05,6
 22. Tapio Lindstedt          OrPo                         29.02,3      5.22,7
 23. Petteri Junnola          JRV                          29.13,9      5.34,2
 24. Antti Järvinen           Mäntän Valo                  29.22,0      5.42,4
 25. Antti Salmio             Nokia Road Runners           29.25,8      5.46,2
 26. Tatu Valkeejärvi         Vilppula                     29.36,5      5.56,9
 27. Keijo Jylhä              JRV                          29.42,5      6.02,9
 28. Tapani Sillanmäki        Vilppula                     29.44,0      6.04,4
 29. Aarno Salonen            Sporttiveteraanit            29.51,4      6.11,8
 30. Antti Tervonen           Häjyt                        29.52,7      6.13,1
 31. Kenny Stålhammar         Formica IKI                  29.58,7      6.19,1
 32. Järvinen                 KMV-Turvapalvelu             30.32,7      6.53,0
 33. Vesa-Matti Mäkinen       Noutotila Niittymäki         30.38,4      6.58,8
 34. Mikko Pietilä            HallinVU                     31.02,1      7.22,5
 35. Anne Virtanen            Jyväskylä                    31.06,8      7.27,2
 36. Seppo Pulli              Kaip.Vire                    31.24,5      7.44,8
 37. Jukka Männikkö           Tampereen kaupunki           31.26,7      7.47,0
 38. Sulo Kattilamäki         Kolho                        31.54,4      8.14,7
 39. Rauno Särkivuori         JäIlves                      31.55,3      8.15,7
 40. Matti Henttonen          Pitkävöiset                  31.59,9      8.20,2
 41. Esa Pärnäjärvi           Haavisto                     32.07,0      8.27,3
 42. Keijo Kokko              Pitkävöiset                  32.41,3      9.01,6
 43. Matti Huikuri            Kärki                        32.52,0      9.12,4
 44. Minna Kantanen           VilppVauhtivaimot            32.52,5      9.12,9
 45. Harri Heikkilä           MetsäTissue                  32.56,0      9.16,4
 46. Tuuli Nurmesviita-Lyytin 00.00.00,0                   33.03,3      9.23,7
 47. Pia Siirola-Kourunen     Jämsä                        33.11,1      9.31,5
 48. Sanna-Mari Tikka         Jyväskylä                    33.12,4      9.32,8
 49. Raimo Lehto              JRV                          33.15,2      9.35,6
 50. Tomi Latonen             KerPa                        33.15,7      9.36,0
 51. Väinö Isokangas                                       33.27,8      9.48,2
 52. Keijo Markkula           Eräpirkat                    33.37,2      9.57,6
 53. Ahti Pennanen            Pitkävöiset                  33.44,2     10.04,5
 54. Erja Sanaslahti          KaipVire                     34.20,6     10.41,0
 55. Matti Soutua             HallVU                       35.17,6     11.38,0
 56. Eila Järvisalo           VilppVauhtivaimot            35.22,8     11.43,2
 57. Raija Latonen            KerPa                        36.02,9     12.23,3
 58. Tarja Rintamäki          KerPa                        36.12,6     12.33,0
 59. Pekka Kautto                                          36.22,0     12.42,4
 60. Leena Puttonen           vilppula                     36.55,9     13.16,2
 61. Tuulevi Tähtinen         vilppula                     36.56,3     13.16,6
 62. Aleksi Enroos            Jämsä                        36.58,0     13.18,3
 63. Sari Enroos                                           37.03,8     13.24,2
 64. Antti Niittymäki         Noutotila Niittymäki         37.08,8     13.29,2
 65. Siiri Perälä             Kaipola                      37.13,2     13.33,5
 66. Risto Perälä             Kaipola                      37.16,9     13.37,3
 67. Tuuli Lajunen            Patria                       37.18,4     13.38,8
 68. Hannele Mäkinen          Kuopa-56                     37.21,6     13.42,0
 69. Mirja Humppi             Helsinki                     37.23,5     13.43,9
 70. Jaakko Lajunen           JRV                          37.36,7     13.57,1
 71. Leena Ikkala                                          37.37,8     13.58,1
 72. Aki Ketonen              Patria                       37.43,7     14.04,1
 73. Noora Nokelainen         PetPet                       37.49,5     14.09,9
 74. Juha Nokelainen          PetPet                       37.49,9     14.10,3
 75. Sanna Suominen                                        37.56,9     14.17,3
 76. Esko Peltonen            Mänttä                       38.07,3     14.27,7
 77. Terhi Suominen                                        38.15,8     14.36,1
 78. Mikko Mäkinen            Vilppula                     38.26,2     14.46,5
 79. Merja Keskinen           KerPa                        38.34,7     14.55,1
 80. Kirsi-Marja Pulli        Kaip.Vire                    38.44,0     15.04,3
 81. Martti Jylhä             Patria/Hallin Pitkävöiset    38.44,6     15.05,0
 82. Jaana Salonen            Jämsä                        39.24,4     15.44,8
 83. Raija Pekkala            Mänttä                       40.04,4     16.24,8
 84. Sirkku Karja             Mänttä                       40.04,9     16.25,3
 85. Maire Ala-Haikka         VilppVauhtivaimot            41.06,1     17.26,5
 86. Marjo-Riitta Lommi       Mänttä                       41.11,8     17.32,1
 87. Kati Kukonlehto          Mänttä                       41.12,3     17.32,7
 88. Heljä Salonen                                         41.29,7     17.50,1
 89. Aleksi Jokinen           KPK                          41.58,6     18.19,0
 90. Terho Hietakoivisto      KerPa                        42.56,1     19.16,4
 91. Kari Jokinen                                          43.46,6     20.07,0
 92. Pirkko Lindström                                      43.48,0     20.08,4
 93. Roope Perälä             Kaipola                      46.29,9     22.50,3
 94. Saara Perälä             Kaipola                      51.05,1     27.25,5
 95. Tommi Vilkman            Jämsänkoski                  52.10,3     28.30,7
 96. Sinikka Vilkman          Jämsänkoski                  52.12,1     28.32,5
 97. Heidi Rasinmäki                                       54.31,2     30.51,6
 98. Anna Heickell            Kuhm.Kumu                    57.27,6     33.47,9
 99. Minna Nuuttila           Kuhmoisten Kumu              57.28,7     33.49,1
100. Leena Haapamäki                                       57.29,5     33.49,8
101. Paula Takanen                                         57.51,5     34.11,8
102. Ulla Hietakoivisto       KerPa                      1.05.59,4     42.19,8

Sarjaluettelo