online slots review slotsdad.com

Tulokset 2006

XXX Palsinajärven ympärijuoksu

Tulokset © Kuoreveden Kärki


Sarjaluettelo:


M12; M14; M16; M35; M45; M55; MYL; N12; N14; N16; N45; NYL; HÖLKKÄ;



Miehet 12 vuotta 6.31 km

  1. Miika Hurme              ViVe                           31.20
  2. Leevi Korkeala           Mänttä                         33.25        2.05
  3. Ville Peltonen           Tammikangas                    36.15        4.55
  4. Joonas Jaatinen          FC Reipas Lahti                36.16        4.56
  5. Kimmo Lehtonen           Korpilahti                     37.30        6.10
  6. Aapo Korkeala            Mänttä                         42.31       11.11
  7. Ville Pekkarinen         KaipVi                         44.10       12.50

Sarjaluettelo



Miehet 14 vuotta 6.31 km

  1. Henry Raukko             ViTä                           25.03

Sarjaluettelo



Miehet 16 vuotta 6.31 km

  1. Antti Mäkinen            ViVe                           24.03
  2. Iiro Rytkönen            KaipVi                         24.50        0.47
  3. Joona Sinisalo           JäIlves                        25.25        1.21
  4. Risto Keskinen           KuorKä                         28.49        4.46
  5. Jani Mörö                HaVU                           28.50        4.47
  6. Lauri-Petteri Korppila   Jämsä                          30.18        6.15
  7. Aapo Ala-Sankila         Vilppula                       34.36       10.32

Sarjaluettelo



Miehet 35 vuotta 6.31 km

  1. Mika Rintala             TeStayers                      22.06
  2. Jari Lahti               VaajKuohu                      22.25        0.18
  3. Jari Holm                JäIlves                        22.40        0.33
  4. Jarkko Kauppinen         IisVi                          22.45        0.38
  5. Juha Kanniainen          JKL                            22.56        0.49
  6. Mertsi Rekola            KoivIsku                       23.13        1.07
  7. Esko Urpilainen          Päijät-Hämeen veterUrh         23.19        1.12
  8. Jari Ala-Sankila         ViVe                           24.01        1.54
  9. Pertti Rantala           VaskivNS                       24.28        2.21
 10. Pasi Raukko              ViTä                           25.03        2.56
 11. Anssi Saarinen           Jämsänkoski                    25.45        3.38
 12. Simo Syrjälä             Längelmäki                     27.15        5.09
 13. Pekka Rantila            Keuruu                         28.40        6.33
 14. Jari Heinänen            Keuruu                         28.49        6.42

Sarjaluettelo



Miehet 45 vuotta 6.31 km

  1. Ari Järvinen             TeStayers                      21.32
  2. Hannu Ahonen             RuoPi                          21.54        0.21
  3. Mikko Heinämäki          TP                             22.14        0.42
  4. Ensio Lehtonen           YlöjRy                         22.47        1.14
  5. Arto Ahonen              Finnforest                     23.46        2.13
  6. Tapio Nieminen           Jämsä                          23.58        2.25
  7. Timo Taipale             VaajKuohu                      24.15        2.43
  8. Jouni Kohonen            VaajKu                         25.05        3.33
  9. Harri Santala            MultJy                         27.26        5.53
 10. Tuomo Kauhaniemi         ViVe                           27.35        6.03
 11. Matti Viinikka           Keuruu                         29.07        7.34
 12. Juha Nokelainen          PetPet                         29.32        7.59

Sarjaluettelo



Miehet 55 vuotta 6.31 km

  1. Martti Luostarinen       Päijät-Hämeen veterUrh         23.08
  2. Asko Pietilä             NoU                            23.48        0.39
  3. Pentti Virmalainen       VaajKuohu                      24.30        1.22
  4. Pauli Töllinen           PHVU                           25.10        2.01
  5. Raimo Hartonen           SpoVe                          25.17        2.08
  6. Matti Virtanen           PadasjYr                       25.42        2.33
  7. Antero Lintulahti        OrPo                           26.02        2.53
  8. Heikki Ojala             FinlMarat                      26.33        3.24
  9. Aaro Salonen             Sporttiveter                   27.32        4.23
 10. Matti Ukkonen            VirtU                          27.57        4.48
 11. Markku Viinikka          Keuruu                         28.38        5.29
 12. Matti Valta              KollHerv                       29.18        6.09
 13. Erkki Kyrönlahti         ViVe                           31.21        8.13
 14. Esko Riukka              KollHerv                       34.50       11.41
 15. Eino Enqvist             KollHerv                       38.23       15.15

Sarjaluettelo



Miehet 6.31 km

  1. Jaakko Kero              Turun UhrL                     19.46
  2. Petteri Kuorikoski       KuortKu                        20.09        0.22
  3. Matti Haapala            VaajKuohu                      20.11        0.24
  4. Tommi Karra              TeStayrs                       20.32        0.45
  5. Mikko Tyni               HaPo                           20.36        0.50
  6. Ville Kinnunen           JoPo                           21.16        1.29
  7. Magnus Johansson         JRV                            21.28        1.41
  8. Teemu Lahtinen           JäIlves                        21.34        1.47
  9. Markus Kettunen          ViPa                           21.42        1.55
 10. Tomi Forsblom            TeStayers                      21.49        2.02
 11. Jarno Maimonen           TeStayers                      22.10        2.24
 12. Tomi Pyylampi            KuortKu                        22.15        2.29
 13. Tomi Ekstam              KeuKis                         22.30        2.44
 14. Jouko Pekkarinen         Tre                            22.52        3.05
 15. Miska Sinisalo           JäIlves                        24.16        4.30
 16. Samuli Taipale           KuoPa                          25.09        5.22
 17. Anssi Hakola             JäIlves                        25.27        5.41
 18. Joonas Heinänen          JäIlves                        25.40        5.54
 19. Harri Mäkelä             Vilppula                       26.12        6.25
 20. Juha Taipale             ViVe                           26.50        7.04
 21. Pauli Hakala             KuoPa                          27.36        7.49
 22. Aaro Keskinen            KerPa                          27.44        7.57
 23. Jukka Nieminen           Tre                            29.43        9.56
 24. Tero Kemppi              KuoPa                          31.51       12.04
 25. Kalle Nieminen           Mänttä                         32.21       12.34

Sarjaluettelo



Naiset 12 vuotta 6.31 km

  1. Tiina Sassi              Länsi-Uud Urh                  31.26
  2. Sini Sanaslahti          KaipVi                         33.20        1.54
  3. Sonja Pekkarinen         KaipVi                         33.27        2.01
  4. Veera Peltonen           KuorKä                         34.41        3.15

Sarjaluettelo



Naiset 14 vuotta 6.31 km

  1. Niina Latonen            KuorKä                         28.53
  2. Riina Rytkönen           KaipVi                         31.43        2.50
  3. Laura Ylä-Mäihäniemi     KuorKä                         32.17        3.24
  4. Anniina Perä             KaipVi                         32.44        3.51

Sarjaluettelo



Naiset 16 vuotta 6.31 km

  1. Ann-Mari Kohonen         MuurYr                         27.02
  2. Marie-Helene Lampio      JäIlves                        27.13        0.11
  3. Emmi Nieminen            KaipVi                         32.16        5.14
  4. Niina-Maria Maakanen     Mänttä                         36.48        9.46

Sarjaluettelo



Naiset 45 vuotta 6.31 km

  1. Anita Nurmisto-Perä      KaipVi                         24.52
  2. Sari Kohonen             MuurYr                         25.43        0.51
  3. Silja Salmijärvi         KeNSU                          26.08        1.16
  4. Tuula Yrjölä             HämTarmo                       26.21        1.29
  5. Anita Lakua              Ylöjärvi                       30.22        5.30
  6. Anna-Maija Jokiautio     KeuKIs                         30.41        5.49
  7. Hannele Oranen           VaajKuohu                      32.26        7.34
  8. Tuija Virtanen           Mänttä                         33.53        9.01
  9. Paula Katajamäki         Mäntän Syke                    34.04        9.12
 10. Ilona Sandman            Kuorevesi                      34.33        9.41
 11. Tove Karhu               Jyväskylä                      36.48       11.56
 12. Tuula Norpo              ViVV                           37.09       12.17

Sarjaluettelo



Naiset 6.31 km

  1. Päivi Luostarinen        ViipUrh                        24.14
  2. Riikka Karkiainen        Kolho                          24.23        0.09
  3. Satu Pirttiniemi         KuorKä                         24.49        0.34
  4. Sari Yrjölä              HämTarmo                       25.48        1.33
  5. Terhi Pollari            KuorKä                         26.05        1.50
  6. Merja Rantanen           JRV                            26.11        1.57
  7. Johanna Heinänen         KuorKä                         27.34        3.20
  8. Elina Nieminen           JRV                            29.27        5.13
  9. Hanna Laaksonen          Jämsänkoski                    29.36        5.22
 10. Mira Anttila             MetsäTissue                    34.05        9.50

Sarjaluettelo



Hölkkäsarja 6.3 km

  1. Sami Kallio              Jämsänkoski                    23.21
  2. Petri Valkeamäki         JyPS                           25.23        2.02
  3. Eino Ylä-Hallinen        VirtU                          25.43        2.21
  4. Juha Sairanen            Jyväskylä                      26.08        2.46
  5. Juha Kuusi               Pihlaisto                      27.10        3.48
  6. Jukka Ketonen            Jämsä                          27.14        3.52
  7. Johanna Niittymäki       Noutotila Niittymäki           27.15        3.53
  8. Jaakko Yrjölä            Vilppulan Veikot               27.19        3.57
  9. Aaro Aaltonen            Ruovesi                        27.26        4.04
 10. Timo Sillanmäki          Vilppula                       27.35        4.13
 11. Timo Damskägg            Jämsä                          27.38        4.16
 12. Keijo Heinänen           Jämsänkoski                    27.49        4.28
 13. Paavo Leskinen           KOHE                           28.00        4.38
 14. Risto Mäkinen            Jämsänkoski                    28.01        4.39
 15. Visa Ketonen             Jämsä                          28.15        4.54
 16. Lars Sandström           ORC Kronoby                    28.36        5.15
 17. Tapio Valkeejärvi        Vilppula                       28.59        5.37
 18. Lauri Valkeamäki         Jämsänkoski                    29.00        5.39
 19. Margit Karhunen          Vaaj.Kuohu                     29.03        5.42
 20. Tommi Nieminen           KuiKis                         29.06        5.44
 21. Eero Järvisalo           Vilppula                       29.21        5.59
 22. Mika Ahola               HalVU                          29.23        6.01
 23. Esa Järvinen             KMV-turvapalv.OY               29.30        6.09
 24. Eila Leppälahti          Mänttä                         29.39        6.17
 25. Vesa Mäkinen             Noutotila Niittymäki           30.04        6.43
 26. Matti Keskinen           KerPa                          30.39        7.17
 27. Jukka Nummelin           Jämsä                          30.45        7.24
 28. Pekka Siitonen           Sääksjärven Loiske             31.04        7.42
 29. Matti Huikuri            KuoKärki                       31.12        7.51
 30. Harri Sassi              Lohja                          31.14        7.52
 31. Pekka Norpo              VilppVeikot                    31.31        8.09
 32. Niina Tsutsunen          Metsä Tissue Oy                31.38        8.17
 33. Esa Pärnäjärvi           Haavisto                       31.51        8.29
 34. Esa Nieminen             Jämsänkoski                    32.01        8.39
 35. Tapani Keskinen          KerPa                          32.24        9.02
 36. Erkki Yrjölä             Parola                         32.38        9.16
 37. Tanja Tartia             KeuVU                          32.41        9.19
 38. Mikko Pietilä            HalVU                          32.49        9.27
 39. Erja Sanaslahti          Kaipolan Vire                  32.51        9.29
 40. Veikko Kaarnijärvi       JRV                            33.01        9.40
 41. Keijo Kokko              Hallin Pitkävöiset             33.06        9.44
 42. Keijo Markkula           Mänttä                         33.18        9.56
 43. Tomi Latonen             KerPa                          33.23       10.01
 44. Minna Kantanen           Vilpp.Vauhtivaimot             33.26       10.04
 45. Jukka-Pekka Ojala        Mänttä                         33.29       10.08
 46. Tommi Nieminen           MäValo                         33.37       10.16
 47. Pirjo Lehtonen           IR Rex                         33.54       10.32
 48. Antti Niitymäki          Noutotila Niittymäki           34.16       10.54
 49. Antti Hietanen           Mänttä                         34.18       10.56
 50. Henna Ketonen            Mäntän Syke                    34.41       11.20
 51. Eila Hartonen            SPOVE                          34.42       11.21
 52. Miia Moilanen            Mäntän Syke                    34.44       11.23
 53. Matti Henttonen          Hallin Pitkävöiset             34.51       11.30
 54. Ahti Pennanen            Hallin Pitkävöiset             34.59       11.37
 55. Jani Mäkinen             Espoo                          35.02       11.40
 56. Erkki Viinikka           Keuruu                         35.03       11.41
 57. Ville-Pekka Norpo        Vilppula                       35.03       11.41
 58. Marianne Lind            Säynätsalo                     35.14       11.52
 59. Pekka Kautto             Jyväskylä                      35.29       12.07
 60. Heikki Keskinen          KerPa                          35.32       12.11
 61. Eila Järvisalo           Vilppulan Vauhtivaimot         35.36       12.14
 62. Raija Latonen            Kerte                          35.53       12.31
 63. Tarja Rintamäki          Kerte                          35.53       12.31
 64. Hannele Mäkinen          KuoPa-56                       36.05       12.43
 65. Kristina Kolhinen        Mänttä                         36.08       12.46
 66. Jyrki Niivee             Metsä Tissue                   36.14       12.52
 67. Kati Kivinen             Tamiksen Mammat                36.39       13.17
 68. Tuula Savolainen         Vilpp.Vauhtivaimot             37.17       13.56
 69. Juhani Lehtonen          Korpilahti                     37.31       14.09
 70. Gitte Ahola              HalVU                          37.38       14.16
 71. Sinikka Nokelainen       PetPet                         37.48       14.26
 72. Sirkku Karja             Mänttä                         38.03       14.41
 73. Raija Pekkala            MetsäTissue                    38.03       14.41
 74. Merja Keskinen           KerPa                          38.49       15.27
 75. Martti Jylhä             Hallin Pitkävöiset             38.52       15.30
 76. Salla Salmijärvi         Jyväskylä                      38.59       15.37
 77. Riikka Haavisto          Vilppula                       39.15       15.53
 78. Marjo-Riitta Lommi       Mänttä                         39.49       16.27
 79. Teemu Latonen            KerPa                          39.53       16.31
 80. Esa Perälä               MetsäTissue                    39.56       16.34
 81. Saara Taipale            HalVU                          40.14       16.52
 82. Hanna-Maria Taipale      HalVU                          40.37       17.15
 83. Reima Taipale            HalVU                          40.37       17.16
 84. Outi Peltonen            Tamiksen Mammat                42.10       18.49
 85. Hanna-Leena Kuusi        Pihlaisto                      42.34       19.13
 86. Raija Leskinen           Jämsä                          51.55       28.33

Sarjaluettelo