online slots review slotsdad.com

Tulokset 2005

XXIX Palsinajärven ympärijuoksu

Tulokset © Kuoreveden Kärki


Sarjaluettelo:


M12; M14; M16; MYL; M35; M45; M55;N12; N14; N16; NYL; N45; HÖLKKÄ;



Miehet 12 vuotta 6.31 km

  1. Henry Raukko             Vilppulan Tähti                26.40
  2. Niko Lehtonen            Vaksala SK                     29.52        3.12
  3. Leevi Korkeala           Mänttä                         33.06        6.26
  4. Severi Ylä-Mäihäniemi    Vilppulan Veikot               57.05       30.24

Sarjaluettelo



Miehet 14 vuotta 6.31 km

  1. Johan Engblom            Eräpirkat                      32.47

 Keskeyttäneitä   1
  -  10.            Joona Sinisalo           Jämsänkosken Ilves

Sarjaluettelo



Miehet 16 vuotta 6.31 km

  1. Miska Sinisalo           Jämsänkosken Ilves             24.53
  2. Antti Mäkinen            Vilppulan Veikot               25.56        1.03
  3. Erkka Laukkarinen        SuiPa                          27.31        2.38
  4. Kalle Peltonen           RuoSKa                         27.31        2.38
  5. Risto Keskinen           Kuoreveden Kärki               28.46        3.53
  6. Alexander Ball           England                        32.35        7.41
  7. Michael Mcgrath          England                        40.08       15.14

Sarjaluettelo



Miehet 6.31 km

  1. Jaakko Kero              Turun Urheiluliitto            19.43
  2. Matti Haapala            Vaajakosken Kuohu              20.18        0.34
  3. Jaakko Herranen          Vaajakosken Kuohu              20.56        1.13
  4. Erik Hass                Vaajakosken Kuohu              21.22        1.39
  5. Teemu Lahtinen           Jämsänkosken Ilves             21.34        1.50
  6. Ari Leppänen             Sjundea IF                     22.05        2.21
  7. Tero Schroderos          Sotkamon Jymy                  22.07        2.23
  8. Kimmo Toivainen          Vaajakosken Kuohu              22.10        2.26
  9. Mikko Kivelä             Tampereen Pyrintö              23.13        3.29
 10. Antti Luukkonen          Jämsänkoski                    25.19        5.36
 11. Samuli Taipale           Kuoreveden Kärki               25.41        5.57
 12. Joonas Heinänen          Tiitolanmäen Oilers            25.44        6.00
 13. Tomi Pyylampi            Kuortaneen Kunto               26.09        6.25
 14. Henri Lehtonen           Uppsala Simsällskap            26.13        6.29
 15. Jukka Nieminen           Tampere                        27.38        7.54
 16. Aaro Keskinen            KerPa                          28.45        9.02
 17. Henry Heinänen           Jämsänkoski                    30.29       10.45

Sarjaluettelo



Miehet 35 vuotta 6.31 km

  1. Mika Rintala             Teivo Stayers                  21.38
  2. Jari Holm                Jämsänkosken Ilves             22.14        0.36
  3. Juha Sairanen            HH-2000                        22.51        1.12
  4. Esko Urpilainen          Lahden Urh                     23.52        2.13
  5. Pasi Raukko              Vilppulan Tähti                26.39        5.01
  6. Esa Perälä               MetsäTissue                    28.05        6.26
  7. Harri Manneri            Hallin VU                      28.40        7.01

Sarjaluettelo



Miehet 45 vuotta 6.31 km

  1. Hannu Ahonen             Ruoveden Pirkat                21.41
  2. Eero Luhtala             Teivo Stayers                  21.54        0.12
  3. Ensio Lehtonen           Ylöjärven Ryhti                22.24        0.43
  4. Timo Taipale             Vaajakosken Kuohu              23.20        1.39
  5. Arto Ahonen              Finnforest                     23.39        1.58
  6. Arto Helenius            Varalan Maratonklubi           24.28        2.47
  7. Tuomo Kauhaniemi         Vilppulan Veikot               28.15        6.34

Sarjaluettelo



Miehet 55 vuotta 6.31 km

  1. Matti Luostarinen        PHVU                           24.11
  2. Raimo Hartonen           SPove                          24.43        0.31
  3. Aarno Salonen            Spove                          26.10        1.59
  4. Antti Norojärvi          Orivesi                        26.26        2.14
  5. Martti Anttila           Kunto-Pirkat                   27.53        3.41
  6. Juhani Valtee            MetsäTissue                    28.47        4.35
  7. Erkki Kyrönlahti         Vilppulan Veikot               32.36        8.25

Sarjaluettelo



Naiset 12 vuotta 6.31 km

  1. Sini Sanaslahti          Kaipolan Vire                  32.03
  2. Veera Peltonen           Kuoreveden Kärki               39.11        7.08
  3. Kaisa Ylä-Mäihäniemi     Vilppulan Veikot               55.04       23.00

Sarjaluettelo



Naiset 14 vuotta 6.31 km

  1. Ann-Mari Kohonen         Muuramen Yritys                27.05
  2. Niina Latonen            Kuoreveden Kärki               30.48        3.43
  3. Katariina Raukko         Vilppulan Tähti                34.29        7.24
  4. Laura Ylä-Mäihäniemi     Vilppulan Veikot               44.16       17.10

Sarjaluettelo



Naiset 16 vuotta 6.31 km

  1. Hanna Laaksonen          Jämsänkoski                    26.35
  2. Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki               29.16        2.41
  3. Niina Nieminen           Jämsänkosken Ilves             32.27        5.52

Sarjaluettelo



Naiset 6.31 km

  1. Merja Rantanen           JRV                            24.00
  2. Päivi Luostarinen        Viipurin Urh                   24.13        0.12
  3. Niina  Tsutsunen         Kuoreveden Kärki               28.36        4.36
  4. Terhi Pollari            Kuoreveden Kärki               29.07        5.07
  5. Miia Moilanen            Mäntän Syke                    35.31       11.30

Sarjaluettelo



Naiset 45 vuotta 6.31 km

  1. Anita Lakua              Ylöjärvi                       30.44
  2. Anna-Maija Jokiautio     Keuruun Kisailijat             31.14        0.29
  3. Hannele Oranen           Vaajakosken Kuohu              31.20        0.35
  4. Tuovi Rantala-Harjumäki  Taipalsaaren Veikot            31.21        0.36
  5. Sirkka Laakso            Hämeenlinnan Tarmo             32.10        1.25
  6. Pirjo Lehtonen           IK Rex                         32.12        1.27
  7. Raili Anttila            Kunto-Pirkat                   34.14        3.29

Sarjaluettelo



Hölkkäsarja 6.31 km

  1. Sami Kallio              HH 2000                        23.29
  2. Markku Hautakoski        Kuikan Kisailijat              24.33        1.03
  3. Jouni Siika-Aho          Jämsä                          24.53        1.23
  4. Teuvo Kinnunen           HU-82                          25.02        1.32
  5. Vesa Yliselä             Nurmo                          26.00        2.30
  6. Tommi Nieminen           Kuikan Kisailijat              26.08        2.39
  7. Rauno Särkivuori         KaipVi                         26.16        2.46
  8. Timo Sillanmäki          Vilppula                       26.19        2.49
  9. Silja Salmijärvi         KENSU/Jyväskylä                26.26        2.56
 10. Jaakko Yrjölä            Vilppulan Veikot               26.33        3.04
 11. Risto Mäkinen            Jämsänkoski                    26.37        3.08
 12. Tapio Valkeejärvi        Vilppula                       27.04        3.34
 13. Tapani Sillanmäki        Vilppula                       27.09        3.39
 14. Kai Kuusenmäki           Mäntän Urheilijat              27.21        3.51
 15. Timo Pelto-Piri          Mänttä                         27.48        4.19
 16. Johanna Niittymäki       Vilppula                       28.28        4.58
 17. Hannu Leppämäki          Halli                          28.32        5.02
 18. Sami Arola               Metsä Tissue                   29.18        5.48
 19. Jorma Mäkinen            Raisio                         29.37        6.07
 20. Timo Nieminen            Kuikan Kisailijat              29.51        6.21
 21. Juha Koivunen            Halli                          29.55        6.25
 22. Matti Keskinen           KerPa/Jämsä                    30.08        6.38
 23. Jukka Nummelin           Jämsä                          30.12        6.42
 24. Reima Korpela            Jämsä                          30.12        6.42
 25. Antti Järvinen           Mänttä                         30.35        7.05
 26. Sulo Kattilamäki         Kolho                          30.35        7.05
 27. Keijo Jylhä              JRV/Jämsä                      30.45        7.15
 28. Matti Huikuri            Kuoreveden Kärki               31.09        7.39
 29. Kari Virtanen            Mänttä                         31.24        7.54
 30. Tarja Laitinen           Hartola                        31.26        7.56
 31. Aimo Järvinen            Jämsänkoski                    31.26        7.56
 32. Eila Leppälahti          Mäntän Urheilijat              31.38        8.09
 33. Maaret Rantanen          Jämsän Retki-Veikot            32.07        8.37
 34. Tapani Keskinen          KerPa/Jämsä                    32.18        8.48
 35. Aarne Pohjanharju        Mäntän Urheilijat              32.29        9.00
 36. Tatu Valkeejärvi         Vilppula                       32.31        9.01
 37. Maarit Moisio            Metsä Tissue/Mänttä            32.54        9.24
 38. Juhani Keskinen          KerPa/Helsinki                 32.54        9.25
 39. Pekka Siitonen           Sääksjärven Loiske             33.17        9.48
 40. Jukka-Pekka Jokela       Mänttä                         33.22        9.52
 41. Marko Harjumäki          Mänttä                         33.29       10.00
 42. Riitta Saarinen          Metsä Tissue                   33.32       10.02
 43. Tuija Virtanen           Mänttä                         33.46       10.16
 44. Pentti Joensalmi         Metsä Tissue/Mänttä            34.13       10.43
 45. Erja Tsutsunen           Metsä Tissue                   34.16       10.46
 46. Mirja Humppi             Helsinki                       34.27       10.57
 47. Timo Hokkanen            Vilppula                       34.29       11.00
 48. Aulis Pitkäniemi         Olkkolan pojat/Jämsä           34.40       11.10
 49. Antti Niittymäki         Vilppula                       34.56       11.26
 50. Matti Soutua             Hallin Varusk.Urh.             35.24       11.54
 51. Eino Kangasjärvi         Ruovesi                        36.42       13.12
 52. Jarkko Ahokas            JRV                            37.54       14.24
 53. Raija Pekkala            Metsä Tissue/Mänttä            37.55       14.25
 54. Sirkku Karja             Syke/Mänttä                    37.55       14.25
 55. Aatu Helenius            Koo-Vee/Tampere                38.37       15.07
 56. Esko Peltonen            Mänttä                         39.17       15.47
 57. Raija Latonen            KerPa                          39.26       15.57
 58. Tarja Rintamäki          Kuoreveden Kärki               39.27       15.57
 59. Valtteri Mäkinen         Kuoreveden Pallo-56            40.06       16.36
 60. Eija Mcgrath             Arvaja                         40.08       16.39
 61. Heljä Hassinen           Helsinki                       40.13       16.43
 62. Teija Kiema              Orivesi                        40.14       16.44
 63. Pasi Kiema               Orivesi                        40.14       16.44
 64. Merja Salminen           Metsä Tissue/Jämsä             40.24       16.55
 65. Hannele Mäkinen          Kuoreveden Pallo-56            41.05       17.35
 66. Terho Hietakoivisto      KerPa                          41.33       18.03
 67. Susanna Raisiola         Metsä Tissue                   41.57       18.28
 68. Jenni Lahtinen           Metsä Tissue/Mänttä            44.05       20.36
 69. Susanna Hokkanen         Metsä Tissue/Mänttä            44.22       20.53
 70. Sanna Sahila             Metsä Tissue/Mänttä            44.23       20.53
 71. Tanja Binkert            Metsä Tissue/Mänttä            47.18       23.48

Sarjaluettelo