online slots review slotsdad.com

Tulokset 2004

XXVIII Palsinajärven ympärijuoksu

Tulokset © Kuoreveden Kärki


Sarjaluettelo:


M12; M14; M16; MYL; M35; M45; M55;
N12; N14; N16; NYL; N45; HÖLKKÄ;



Miehet 12 vuotta 6.31 km

  1. Henry Raukko             Vilppulan Tähti                26.08
  2. Niko Lehtonen            Vaksala SK                     30.02        3.54
  3. Samuel Kuusenmäki        Mäntän Urheilijat              31.15        5.06
  4. Ville Peltonen           Mäntän Valo                    34.44        8.36
  5. Leevi Korkeala           Mänttä                         40.09       14.01
  6. Jose Kauppinen           Kuoreveden Kärki               41.19       15.11

Sarjaluettelo



Miehet 14 vuotta 6.31 km

  1. Juho Sanaslahti          Kaipolan Vire                  24.39
  2. Joona Sinisalo           Jämsänkosken Ilves             27.47        3.08
  3. Antti Mäkinen            Vilppulan Veikot               29.11        4.32
  4. Risto Keskinen           Kuoreveden Kärki               30.46        6.07
  5. Henri Lahtinen           JRV                            31.30        6.51

Sarjaluettelo



Miehet 16 vuotta 6.31 km

  1. Tommi Nieminen           Kuikan Kisailijat              24.50
  2. Tuukka Salmela           Kaipolan Vire                  24.56        0.05
  3. Miska Sinisalo           Jämsänkosken Ilves             25.38        0.48
  4. Joonas Heinänen          Jämsänkosken Ilves             25.52        1.02
  5. Samuli Taipale           Kuoreveden Kärki               27.35        2.45
  6. Aaro Keskinen            KerPa                          29.00        4.10

Sarjaluettelo



Miehet 6.31 km

  1. Marko Partanen           Vaajakosken Kuohu              19.51
  2. Matti Haapala            Vaajakosken Kuohu              20.00        0.09
  3. Kimmo Ahonen             Myllykylän Pyry                20.36        0.45
  4. Jaakko Herranen          Vaajakosken Kuohu              21.02        1.10
  5. Mika Oksanen             Asikkalan Raikas               21.10        1.19
  6. Kalle Kulmala            Keuruun Varuskunnan Urh        21.11        1.20
  7. Juha Lehtimäki           Teivo Stayers                  21.36        1.45
  8. Kimmo Toivainen          Vaajakosken Kuohu              22.00        2.09
  9. Marko Saviahde           Teivo Stayers                  22.08        2.16
 10. Mertsi Rekola            Koiviston Isku                 22.45        2.53
 11. Riku Mikkonen            KeuVU                          22.51        3.00
 12. Aki Pajunoja             Valkeakosken Haka              23.08        3.17
 13. Arto Dahlgren            Espoon Tapiot                  23.24        3.32
 14. Tommi Pyylampi           Alavuden Urheheilijat          23.27        3.35
 15. Sami Äyrämö              Jyväskylä                      24.27        4.36
 16. Petri Valkeamäki         Jämsänkosken Jyry              24.48        4.57
 17. Henri Mikkonen           Mäntän Seudun MK               26.20        6.29
 18. Jarkko Nieminen          Mänttä                         27.18        7.27
 19. Harri Tuhkanen           Vilppulan Veikot               27.30        7.39
 20. Jukka Nieminen           Mänttä                         29.06        9.14
 21. Henri Lehtonen           Upsala Simsällskap             29.28        9.37
 22. Henri Haromo             Jämsänkosken Ilves             31.28       11.37
 23. Jaakko Meronen           Jämsänkosken Ilves             32.34       12.42
 24. Tommi Sahi               Mäntän Seudun MK               34.24       14.32
 25. Juha Koivu               Metsä Tissue                   34.40       14.49

Sarjaluettelo



Miehet 35 vuotta 6.31 km

  1. Mikko Heinämäki          Tampereen Pyrintö              21.48
  2. Mika Kilpeläinen         Loimaan Jankko                 21.52        0.04
  3. Jari Holm                Jämsänkosken Ilves             22.38        0.49
  4. Ari Järvinen             Teivo Stayers                  22.40        0.51
  5. Jyrki Kuokkanen          Vaajakosken Kuohu              22.56        1.08
  6. Mika Joensalmi           TV2 sporttiklubi               23.15        1.27
  7. Pekka Ylä-Nikkilä        Peräkylän Ponnistus            25.09        3.21
  8. Pasi Raukko              Vilppulan Tähti                26.17        4.28
  9. Harri Manneri            Hallin Varuskunnan Urh         28.04        6.16
 10. Esa Perälä               Metsä Tissue                   28.58        7.09

Sarjaluettelo



Miehet 45 vuotta 6.31 km

  1. Eero Luhtala             Teivo Stayers                  21.23
  2. Matti Marttila           Heinolan Isku                  21.31        0.07
  3. Ensio Lehtonen           Ylöjärven Ryhti                21.44        0.21
  4. Arto Ahonen              Finnforest                     23.18        1.54
  5. Tapio Nieminen           Jämsä                          24.19        2.55
  6. Eino Ylä-Hallinen        Virtain Urheilijat             24.41        3.18
  7. Keijo Pitkäniemi         Suinulan Pallo                 24.43        3.19
  8. Ismo Hyvönen             Petäjäveden Petäjäiset         24.57        3.33
  9. Rauno Särkivuori         Kaipolan Vire                  26.12        4.48
 10. Jukka Ketonen            Jämsä                          26.43        5.19
 11. Tuomo Kauhaniemi         Vilppulan Veikot               28.01        6.38
 12. Jyrki Niivee             Metsä Tissue                   32.48       11.24

Sarjaluettelo



Miehet 55 vuotta 6.31 km

  1. Aarno Salonen            Sporttiveteraanit              27.01
  2. Eero Sompi               Jämsän Retki-Veikot            28.35        1.34
  3. Erkki Kyrönlahti         Vilppulan Veikot               33.30        6.29
  4. Pekka Peijari            Jämsä                          38.21       11.20

Sarjaluettelo



Naiset 12 vuotta 6.31 km

  1. Niina Latonen            Kuoreveden Kärki               32.51
  2. Anniina Perä             Kaipolan Vire                  37.34        4.43

Sarjaluettelo



Naiset 14 vuotta 6.31 km

  1. Ann-Mari Kohonen         Muuramen Yritys                28.08
  2. Marianne Perä            Kaipolan Vire                  30.50        2.41
  3. Pia Turkki               Jämsänkoski                    31.20        3.12
  4. Tiina Salmi              Kyröskosken Ponsi              31.58        3.50

Sarjaluettelo



Naiset 16 vuotta 6.31 km

  1. Hanna Laaksonen          Jämsänkoski                    27.19
  2. Emmi Hyvönen             Petäjävesi                     38.43       11.24

Sarjaluettelo



Naiset 6.31 km

  1. Anita Nurmisto-Perä      Kaipolan Vire                  24.20
  2. Satu Pirttiniemi         Kuoreveden Kärki               25.06        0.46
  3. Merja Rantanen           JRV                            25.12        0.51
  4. Maaret Rantanen          JRV                            26.21        2.01
  5. Elina Leskinen           Hallin varuskunnan Urheilija   27.52        3.31
  6. Katri Niitymäki          Pirkkala                       28.23        4.03
  7. Elina Nieminen           Jämsä                          31.21        7.01

Sarjaluettelo



Naiset 45 vuotta 6.31 km

  1. Anna-Maija Jokiautio     Keuruun Kisailijat             30.08
  2. Anita Lakua              Ylöjärvi                       30.45        0.36
  3. Hannele Oranen           Vaajakosken Kuohu              30.58        0.49
  4. Ritva Hyvönen            Petäjävesi                     33.01        2.52
  5. Ilona Sandman            Kuorevesi                      33.54        3.45
  6. Eila Salmivirta          Mäntän Valo                    39.42        9.34

Sarjaluettelo



Hölkkä 6.31 km

  1. Ilkka Heinonen           Kaipolan Vire                  23.09
  2. Piia Nieminen            Kaipolan Vire                  26.35        3.25
  3. Matti Ukkonen            Virrat                         26.38        3.29
  4. Jaakko Yrjölä            Vilppulan Veikot               27.09        3.59
  5. Tapio Valkeejärvi        Vilppula                       27.26        4.17
  6. Timo Pelto-Piri          Mäntän Urheilijat              27.32        4.22
  7. Timo Pyykkönen           Tampere                        27.56        4.46
  8. Jorma Tiiri              Loimaa                         28.03        4.53
  9. Niina Tsutsunen          Kuoreveden Kärki               28.23        5.13
 10. Hannu Reijonen           Kollinmäen Hervottomat         29.18        6.08
 11. Aki Ketonen              Kuoreveden Kärki               29.45        6.35
 12. Eero Järvisalo           Vlan vauhtivaimojen miehet     29.51        6.42
 13. Juha Reinikainen         Tampereen Yritys               29.57        6.47
 14. Aaron Kukkola            Metsä Tissue Oyj               30.24        7.14
 15. Markku Riihiaho          Vesivehmaa                     30.54        7.44
 16. Pentti Joensalmi         Metsä Tissue Oyj               31.02        7.52
 17. Juha Koivunen            Halli                          31.21        8.11
 18. Aarne Pohjanharju        Mäntän Urheilijat              31.25        8.15
 19. Antti Järvinen           Mänttä                         31.27        8.17
 20. Kai Kuusenmäki           Mäntän Urheilijat              31.46        8.36
 21. Matti Huikuri            Kuoreveden Kärki               31.52        8.42
 22. Eila Leppälahti          Mäntän Urheilijat              32.09        8.59
 23. Minna Kantanen           Vilppulan Vauhtivaimot         32.09        9.00
 24. Ari Manninen             Mänttä                         32.59        9.50
 25. Heikki Keskinen          KerPa                          33.17       10.08
 26. Katri Pärnäjärvi         Jämsä                          33.43       10.33
 27. Ahti Koivu               Metsä Tissue                   34.25       11.16
 28. Pekka Kautto             Jyväskylän Kuohu               34.27       11.17
 29. Eeva-Maria Vakkila       Mäntän Ratsastajat             34.44       11.34
 30. Pentti Ylä-Hallinen      Virtain Urheilijat             35.46       12.37
 31. Arja Rantalainen         Nastolan Terä                  36.33       13.24
 32. Erja Tsutsunen           Metsä Tissue Oyj               36.40       13.30
 33. Eila Järvisalo           Vilppulan Vauhtivaimo          36.44       13.35
 34. Tatu Valkeejärvi         Vilppula                       37.51       14.41
 35. Tuula Savolainen         Vilppulan Vauhtivaimot         38.15       15.05
 36. Miia Moilanen            Mäntän Syke                    38.19       15.09
 37. Sirkku Karja             Mänttä                         38.21       15.12
 37. Raija Pekkala            Metsä Tissue Oyj               38.21       15.12
 39. Antti Niittymäki         Vilppula                       38.42       15.33
 40. Teija Kiema              Orivesi                        38.58       15.48
 41. Pasi Kiema               Orivesi                        38.58       15.49
 42. Armi Nordberg            Vilppula                       39.24       16.14
 43. Raija Latonen            KerPa                          39.32       16.22
 43. Tarja Rintamäki          KerPa                          39.32       16.22
 45. Noora Salminen           Jämsä                          40.17       17.07
 46. Keijo Oranen             Vaajakosken Kuohu              41.21       18.11
 47. Susanna Raisiola         Metsä Tissue                   43.42       20.32
 48. Teea Sahila              Hämeenlinna                    46.19       23.09
 49. Tuija Rantalainen        Nastolan Terä                  46.55       23.45
 50. Tuomas Peltomäki         Mänttä                         51.16       28.06
 51. Tuula Norpo              Vilppulan Vauhtivaimot         52.30       29.20

Sarjaluettelo