online slots review slotsdad.com

Tulokset 2003

XXVII Palsinajärven ympärijuoksu

Tulokset © Kuoreveden Kärki


Sarjaluettelo:


MYL; M35; M45; M55; M12; M14; M16;
NYL; N45; N12; N14; N16; HÖLKKÄ;



Miehet 6.31 km

  1. Matti Haapala            Vaajakosken Kuohu              20.07
  2. Jaakko Herranen          Saarijärven Pullistus          20.28        0.20
  3. Jyrki Kuokkanen          Vaajakosken Kuohu              20.34        0.26
  4. Kalle Kulmala            Soinin Sisu                    21.12        1.04
  5. Juha Lehtimäki           Teivo Stayrs                   21.18        1.10
  6. Ari Leppänen             Sjundeo IF                     21.20        1.12
  7. Mika Oksanen             Asikkalan Raikas               21.41        1.33
  8. Jari Holm                Jämsänkosken Ilves             22.00        1.52
  9. Tomi Pyylampi            Alav Urh                       22.12        2.04
 10. Riku Mikkonen            KeuVU                          22.29        2.21
 11. Marko Saviahde           Teivo Stayers                  22.34        2.26
 12. Mertsi Rekola            Koiviston Isku                 22.47        2.39
 13. Anssi Pentsinen          Kaipolan Vire                  23.31        3.23
 14. Petri Lahtinen           Jämsä                          23.41        3.33
 15. Jarmo Dahlgren           Kiuruveden Jänne               24.33        4.25
 16. Arto Dahlgren            Kiuruveden Jänne               26.17        6.09
 17. Jukka Nieminen           Mänttä                         30.58       10.50

 Poisjääneitä   1
  -   1.            Santtu Mäkinen           Teivo Stayers

Sarjaluettelo



Miehet 35 vuotta 6.31 km

  1. Matti Teräväinen         Mikkelin Kilpaveljet           21.06
  2. Ari Järvinen             Teivo Stayers                  21.48        0.41
  3. Matti Marttila           Heinolan Isku                  21.55        0.49
  4. Markku Leppänen          Jämsänkosken Jyry              22.01        0.54
  5. Veli Marttila            Mikkelin Kilpa-Veikot          22.07        1.01
  6. Juha Sairanen            Jyväskylä                      22.10        1.03
  7. Toivo Pelkonen           Varakuden Kenttäveikot         24.18        3.12
  8. Pekka Ylä-Nikkilä        Peräkylän Ponnistus            24.59        3.52
  9. Mika Leppämäki           Visuvesi                       26.16        5.10
 10. Rauno Särkivuori         Alhon Aki                      26.20        5.13
 11. Harri Manneri            HallinVU                       26.36        5.30
 12. Pasi Raukko              Eräpirkat                      33.18       12.11

Sarjaluettelo



Miehet 45 vuotta 6.31 km

  1. Eero Luhtala             Teivo Stayrs                   21.35
  2. Ensio Lehtonen           Ylöj Ryhti                     22.07        0.31
  3. Timo Taipale             Vaajakosken Kuohu              23.12        1.37
  4. Arto Ahonen              Finnforest                     23.21        1.45
  5. Tapio Nieminen           Jämsä                          23.41        2.05
  6. Eino Ylä-Hallinen        VirtU                          24.22        2.46
  7. Jukka Ketonen            Jämsä                          26.17        4.41
  8. Juha  Nokelainen         Petäjäveden Petäjäiset         27.07        5.31
  9. Tuomo Kauhaniemi         Vilppulan Veikot               29.34        7.58
 10. Eero Järvisalo           Laanilan Paliskunta            29.48        8.12
 11. Jarmo Leppänen           Jämsän Äijät                   30.59        9.23

Sarjaluettelo



Miehet 55 vuotta 6.31 km

  1. Aarno Salonen            KU-58                          26.10
  2. Pekka Puukkoniemi        Virtain Urh                    26.57        0.46
  3. Martti Anttila           Kunto-Pirkat                   27.12        1.01
  4. Markku Leppämäki         HallinVU                       29.26        3.16
  5. Tauno Kaunisto           Mänttä                         30.32        4.22
  6. Erkki Kyrönlahti         Vilppulan Veikot               33.36        7.25

Sarjaluettelo



Miehet 12 vuotta 6.31 km

  1. Henry Raukko             Vilppulan Tähti                28.03
  2. Simo Helenius            Hopsun Huima                   31.23        3.20
  3. Niko Lehtonen            Vaksala SK                     33.28        5.25
  4. Aapo Ala-Sankila         Vilppulan Veikot               38.24       10.21
  5. Markus Helenius          Hopsun Huima                   49.27       21.24

Sarjaluettelo



Miehet 14 vuotta 6.31 km

  1. Antti Mäkinen            Vilppulan Veikot               27.19
  2. Risto Keskinen           Kuoreveden Kärki               30.27        3.07
  3. Joonas Nokelainen        Petäjäveden Petäjäiset         34.06        6.47
  4. Reko Köyrylä             Kuhmoisten Kumu                35.10        7.50
  5. Sami Helenius            Hopsun Huima                   35.55        8.35

Sarjaluettelo



Miehet 16 vuotta 6.31 km

  1. Teemu Lahtinen           Jämsänkosken Ilves             23.34
  2. Joni Köyrylä             Kuhmoisten Kumu                24.21        0.46
  3. Jaakko Meronen           Jämsänkosken Ilves             26.51        3.16
  4. Henri Lehtonen           Uppsala Simsällskap            28.20        4.46
  5. Aaro Keskinen            KuoPa                          29.32        5.58

Sarjaluettelo



Naiset 6.3 km

  1. Sini Alusniemi           Muuramen Yritys                23.44
  2. Silja Salmijärvi         Kensu Jyväskylä                24.31        0.46
  3. Anitta Nurmisto-Perä     Kaipolan Vire                  24.53        1.09
  4. Mirja Lappalainen        Varkauden Kenttäveikot         26.02        2.17
  5. Suvi Välimäki            Kuoreveden Kärki               26.42        2.58
  6. Mira Orelli              Jämsänkosken Ilves             27.06        3.22
  7. Piia Nieminen            Jämsä                          27.34        3.50

 Keskeyttäneitä   1
  - 103.            Minna Juutilainen        Vaajakosken Kuohu

Sarjaluettelo



Naiset 45 vuotta 6.3 km

  1. Anna-Maija Jokiautio     Keuruun Kisailijat             30.35
  2. Tuovi Rantala            Taipalsaaren Veikot            32.35        2.00
  3. Raili Anttila            Tampere                        33.14        2.39
  4. Ilona Sandman            Kuorevesi                      35.57        5.22
  5. Sinikka Nokelainen       Petäjäveden Petäjäiset         36.39        6.04

Sarjaluettelo



Naiset 12 vuotta 6.3 km

  1. Katariina Raukko         Vilppulan Tähti                33.15
  2. Roosa-Maria Köyrylä      Kuhmoisten Kumu                35.14        1.58
  3. Niina Latonen            Kuoreveden Kärki               35.15        1.59
  4. Tuuli Ala-Sankila        ViVe                           40.27        7.11

Sarjaluettelo



Naiset 14 vuotta 6.3 km

  1. Hanna Laaksonen          Jämsänkoski                    30.08
  2. Niina Nieminen           Jämsänkosken Ilves             31.31        1.22
  3. Noora Nokelainen         Petäjäveden  Petäjäiset        38.18        8.09
  4. Anna Rintanen            Ruovesi                        38.25        8.16
  5. Sarah Helenius           Hopsun Huima                   49.26       19.18

Sarjaluettelo



Naiset 16 vuotta 6.3 km

  1. Tiina Salmi              KyPo                           32.33

Sarjaluettelo



Hölkkä 6.3 km

  1. Ilkka Heinonen           Kaipolan Vire                  22.58
  2. Petri Valkeamäki         JäJyry                         25.06        2.08
  3. Juha Pakkanen            Pir-Hi                         25.17        2.18
  4. Anssi Saarinen           Jämsänkoski                    25.48        2.50
  5. Esko Heinäaho            UurUrh                         26.49        3.51
  6. Matti Ukkonen            Virrat                         26.53        3.55
  7. Mikko Tervo              Jämsänkoski                    27.21        4.23
  8. Hannu Hakala             Jämsänkoski                    27.51        4.53
  9. Tapio Valkeejärvi        Vilppula                       28.31        5.33
 10. Pertti Keskinen          Sexthlon ry                    28.56        5.58
 11. Antti Järvinen           Mäntä                          29.10        6.12
 12. Hannu Leppämäki          HallVU                         29.27        6.28
 13. Tomi Latonen             KuorKä                         30.55        7.56
 14. Mauri Harjumäki          TsV                            31.13        8.15
 15. Niina Tsutsunen          KuorKä                         31.30        8.31
 16. Aarne Pohjanharju        MäU                            32.25        9.27
 17. Seppo Nisula             KerPa                          32.36        9.38
 18. Matti Huikuri            KuorKä                         32.54        9.56
 19. Hannele Oranen           VaajKu                         33.48       10.50
 20. Pentti Ylä-Hallinen      VirtU                          34.14       11.16
 21. Keijo Oranen             VaajKu                         34.50       11.52
 22. Pekka Siitonen           SääksjLoiske                   34.55       11.57
 23. Pekka Kautto             Jyäskylä                       34.59       12.01
 24. Teuvo Korjus             VirtU                          35.08       12.10
 25. Pekka Peijari            Jämsä                          35.44       12.46
 26. Petra Kolhi              KuorKä                         36.01       13.03
 27. Ahti Koivu               MäSeudMoottK                   37.42       14.44
 28. Birgitta Ruokonen        Jämsä                          37.42       14.44
 29. Lauri Peltola            Kuorevesi                      37.43       14.45
 30. Eija Mcgrath             Jämsä                          38.41       15.43
 31. Teemu Latonen            KuorKä                         39.16       16.18
 32. Raija Latonen            KerPa                          39.44       16.46
 33. Tarja Rintamäki          KerPa                          39.45       16.47
 34. Tapani Helenius          Hopsun Huima                   42.13       19.14
 35. Tuula Norpo              VilppVauhtiV                   51.55       28.57
 36. Maritta Mustakangas      Metso                          52.16       29.18
 37. Janette Litmanen         ViTähti                        52.40       29.41
 38. Tinja Nyberg             ViTähti                        54.29       31.31
 39. Jarmo Palsinajärvi       Metso                          55.31       32.33
 40. Pentti Hallila           Metso                          55.31       32.33

Sarjaluettelo